Dijitalin Sihirbazları Remarketing Facebook ve Adwords Reklamları!

Dijitalin Sihirbazları Remarketing Facebook ve Adwords Reklamları!

#SosyalMedyaKampüsü Editör

Merve Kirdar
#SosyalMedyaKampüsü Editör

Yeni neslin trendi, Remarketing ve Adwords reklamlarının olduğu dijital dünyada markanızla her gün yeniden keşfe çıkın!

Kullanıcı deneyimlerinin hızlı bir şekilde değişmesiyle birlikte markalar da hayatta kalmak adına hızlı değişime ayak uydurmak zorundalar. Teknolojinin ışığında parlayarak güncel kalan markalar sizce de bir nevi ölümsüzlüğünü ilan etmiş olmuyorlar mı? Yeni trendlerin, yeni akımların gerisinde kalan markalar yok olmaya mahkûm oluyorlar. Hangi markanın Facebook hesabı yok? Burayı size bırakıyorum. ?

Dünyanın en ünlü ve lider arama motoru olan Google’ın, Adwords olarak bilinen reklam modeli kişi ya da konumların web sayfalarını arama sonuçlarında üst sıraya çıkarmasını sağlamaktadır.

Adwords, Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google Adwords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır.

google-adwords

Google Adwords özelliği sayesinde reklamınız daha sık görünür hale gelecektir. Bu durum reklamınızın görünürlüğünü arttırdığı gibi bu reklama tıklayan kişi sayısını da arttıracaktır.

İnternet kullanıcılarına yönelik yapılan araştırmalara göre kullanıcıların büyük bir kısmı internette aradığını arama motorlarında aramaktadır. Bu kullanıcıların %87’si arama motoru sonuçlarının sadece ilk sayfasını incelemektedir. Marka için Google reklam ile arama sonuçlarında ilk sayfada olmak; rakiplerine göre çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

google-remarketing

Gelelim Remarketing’e; bu özelliğe yeniden pazarlama sihirbazı da diyebiliriz. Sitenizi ziyaret eden kişilere; hedefli reklamlar göstermesine olanak tanıyan bir çevrimiçi reklamcılık şeklidir. Web’de gezinirken, Youtube videolarını izlerken ya da haber sitelerini okurken, sizin reklamlarınızı gören kişiler tekrar sitenize dönerek, hedeflenmiş ürünü satın almaya yönelecektir.

remarketing

Yeniden hedefleme olarak da bilinen Remarketing, dönüşüm oranlarınızı ve yatırım getirinizi önemli ölçüde arttırabilir. Bunun nedeni, markanıza zaten aşina olan geçmiş ziyaretçilerin, müşterileriniz haline gelme veya sitenizde diğer değerli eylemler gerçekleştirme olasılığını yüksek tutmaktadır.

Ayrıca Remarketing reklamlarının tipik görüntülü reklamlara göre çok daha yüksek tıklama oranı ve dönüşüm oranı vardır.

Remarketing Facebook ve Adwords Reklamlarının sonucunda tüm bunlar biraz ürkütücü ve şaşırtıcı gelebilir ama pazarlamacılar sizin hakkınızda çok şey biliyor. Karda yürüyüp izini belli etmeyenler; işte siz de pazarlamacılar tarafından biliniyor ve takip ediliyorsunuz. Bizden duymuş olmayın. ?

Peki ya tüm bunlar sihirli bir şey mi? Belki de değil… Akıllı mı? Kesinlikle çok akıllı…

3 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)