Dijital Dünyayı Kucakla

Dijital Dünyayı Kucakla

İşletmenizin bir numaralı önceliği yeni müşteriler bulmak ve hali hazırdaki müşterileri elde tutmaktır. Sizi rakiplerinizden ayıran farkları geniş kitlelere duyurabileceğiniz en ekonomik yöntemin dijital platformlar olduğu konusunda hem fikir olduğumuzu biliyorum. Bu yüzden başlık ‘Dijital Dünyayı Kucakla’. Peki sadece web siteniz bunun için yeterli mi?

Dükkanınızın caddeye bakan vitrini neyse dijital dünyadaki vitrininiz de web siteniz. Fakat ürün ya da hizmetinizle ilgili kampanya ya da haberleri sadece web sitenizde duyurmanız sizin için yeterli olmayacak. Dijital platformları aktif şekilde kullanan rakipleriniz çok sayıda yeni potansiyel müşteriyle karşılaşırken siz sadece bir arama motoruna ilgili kelimelerin yazılmasını bekleyeceksiniz. Maddi olarak güzel bütçelerle yatırım yapıp, profesyonel ellerce hazırlattığınız bir web sitesine sahip olmanız dijital dünyayı kucakladığınız anlamına gelmez.

Türkiye’de Hangi Sosyal Medya Platformları Kullanılıyor?

Türkiye’de aktif olarak kullanılan çok sayıda sosyal medya platformu, sizin gibi markaların tanıtım faaliyetlerini sürdürmek için onları seçmenizi bekliyor. Hatta bu konuda yarışıyor. Peki kullanıcılarına mükemmel bir deneyim yaratmak için çaba harcayan bu platformlardan hangisi size daha yakın?

We Are Social 2019 Türkiye’de En Çok Kullanılan Sosyal Medya Platformları İstatistikleri

Yukarıda gördüğünüz ‘We Are Social 2019 Yılı Türkiye’de Sosyal Medya Kullanım İstatistikleri’ sayesinde kafa karışıklığı olmadan yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İlk 3 platform (Youtube, Facebook ve Instagram) kişisel olarak da en sık kullandıklarımız arasında. Dijital pazarlama dendiğinde akla ilk gelen 4 platformdan 3’ü bu listede başı çekiyor (Diğeri Google). Peki daha az kullanılan diğer platformları görmezden mi gelmelisiniz? Tabii ki hayır. Örneğin LinkedIn iş profesyonellerini çatısı altında toplamakla kalmıyor aynı zamanda insan kaynakları, reklam ve satış için de belli bir kesimin tercih ettiği özel bir platform olarak biliniyor. Bu kitle için popüler olan bu platformda neden siz de olmayasınız ki?

Neden Birden Fazla Sosyal Medya Platformu Kullanmalısınız?

Web sitenizle giriş yaptığınız dijital dünyada rakiplerinizin olduğu ve özellikle de olmadığı tüm platformlarda olmalısınız. ‘Bize oralardan müşteri gelmez, bizim kitlemiz yoğun olarak Facebook’ta’ diyenleri duyar gibiyim. Fakat trendlerin sürekli değiştiği, yeni uygulamalar keşfetmeye meraklı genç nüfusa sahip bir ülkede yaşadığımızı kendinize sık sık hatırlatın. Potansiyel müşterilerinizin, müşteriniz olma yolculuğuna saygı duyun ve alışveriş için onlara fırsat verin. Çok sayıda sosyal medya platformu, çok sayıda kaliteli içerik ve gerekli eğitimi almış üyelerle dolu bir ekip gerektiriyor. Bir dijital ajansın tecrübelerinden faydalanarak profesyonelce hesaplarınızı yönetmelerini isteyebilir, kaliteli içeriklerle, trend platformlarda yer alabilirsiniz.

10 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)