Bloglar Pazarlama Dünyasının Madenleri

Bloglar Pazarlama Dünyasının Madenleri

#SosyalMedyaKampüsü Editör

Selin Gizem Bozkurt
#SosyalMedyaKampüsü Editör

Bloglar pazarlama dünyasında trendleri takip etmek ve ilham almak için oldukça önemli veri kaynakları. Peki bunca içeriğin arasında hangisini seçmeli ve takip etmeliyiz? Pazarlamada takip edilecek bloglar neler? gibi sorularınız varsa, yazımız tam size göre. Bilgi her yerde, hiç durmadan artıyor ve çoğalıyor. Her konuda olduğu gibi pazarlamada da bu böyle; ilginize uygun ve güzel bu blog veya bültenlere üye olmak bilgiye kaliteli içeriklerle erişmenizi sağlayacak ve kesinlikle size her gün bir şey katacaktır.

Takip Edilesi Türkçe Pazarlama Blogları

MediaCat

Piyasadaki lider pazarlama kaynaklarından biri olan MediaCat 1993 yılından bu yana yayında. Öncelikle dergi olarak piyasaya katılan bu yayın organı daha sonra online içerikleriyle de gündemde kalıyor ve bu şekilde şimdiye kadar bir çok ödül almış. İçerikler güncel, bültenler okunulabilir ve haberler ilgi çekici.

Marketing Türkiye

Farklı konular hakkında bir çok içeriğe sahip olan Marketing Türkiye hem güncel reklamları hem kampanyaları sunuyor ve yelpazesi çok geniş. İçeriği güncel tutmaya çalışıyorlar, dileyenlere uygulama üzerinden takip etme olanağı da sunuyorlar.

CampaignTR

1968 yılından bu yana pazarlama, reklam, medya gibi konularda dünya çapında yayın yapan Campaign dergisinin Türkiye ayağı olarak ülkemize giriş yapmış ve sonrasında farklı sosyal mecralarda kendini gösteren CampaignTR hem sıcak ve akıcı anlatım dili hem de farklı konularla ilgili detaylı yazı içermesiyle diğer bültenler bir adım önde. Görsellere bolcay yer vermesi ve yenilikçi yaklaşımı ilgi çekiyor.

Webrazzi

2006 yılından bu yana piyasada olan Webrazzi Türkiye’nin en önde gelen teknoloji bloglarından biri. Çok geniş bir bilgi yelpazesine sahip, girişimlerden sosyal mecralardaki son haberlere; iş ilanlarından etkinlik duyurularına kadar bir çok farklı alanda takibi sağlıyor ve mutlaka her pazarlamacıya hitap edecek bir alan bulunduruyor.

Takip edilesi İngilizce pazarlama blogları

Seth Godin

Dünya’da yayımlanan, en çok satanlar listesinde bulunan pek çok kitaba sahip bir yazar olan Godin, genellikle pazarlama, büyüme, gelişim, iş dünyası üzerine kitapları bulunmaktadır. Blogunda da kısa ve öz yazılarıyla okurları sıkmadan pazarlama alanında içeriklerini düzenli olarak paylaşmaya devam ediyor.

Branding Magazine

Marka tarafında gelişmeleri kaçırmamak için takip edilmesini önerdiğimiz bir blog daha. Global pazarda faaliyet gösteren markaların ürün ve pazarlama stratejileri ile ilgili makalelerin yer aldığı blog, trendleri yakından takip edebilmeniz ve ilham almanız için tavsiyemiz.

Güncel haberlerin kaliteli içeriklerle takip edilebileceği bloglar sadece firmaların ürettikleri değil elbette; kişisel olarak da hem yurt içinden hem de yurt dışından bilgilerini, deneyimlerini, son haberleri ve haberlere dair yorumlarını okunabilir bir şekilde paylaşan bir çok başarılı isim de var: Hasan Başusta (www.hasanbasusta.com), Uğur Özmen (www.ugurozmen.com), Fundalina (www.fundalina.com)Murat Erdor (www.muraterdor.com), Marie Forleo (https://www.marieforleo.com/), Jeff Bullas (http://www.jeffbullas.com/) ve Chris Brogan(http://chrisbrogan.com/) bu isimlerden bir kaçı. Bu başarılı kişilerin bloglarına üye olarak kişisel bakış açıları ve deneyimleri kapsamında haberlere kattıkları yorumlardan beslenebilirsiniz. Ek olarak ise, bu tür blog veya bülten üyeliklerinde ilginizi çekenleri sosyal mecralardan da takip etmeniz güncelliği korumak açısından faydalı olacaktır.

[social_warfare]

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)