Yeni Nesil İş ve Stres Yönetimi İçin Yoga Eğitimi

Yeni Nesil İş ve Stres Yönetimi İçin Yoga Eğitimi

Hayat enerjinizi düşük ve kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz? Hedeflerini gerçekleşmede zorlanıyor musunuz?

İşinizin başına geçtiğinizde tamamıyla ‘’olduğunuz’’ insan olarak kalabiliyor musunuz, yoksa siz siz olmaktan çıkıp farklı bir kişilik ve tavra mı bürünüyorsun?

İşte bu noktada, tüm stresinizi geride bırakmanız ve sadece kendinize samimi olduğunuz gibi, tüm iş hayatınızda da samimiyeti yakalayabilmeniz, enerjik hedef odaklı, konsantre olabilmek için 28 Nisan’da “Yeni Nesil İş ve Stres Yönetimi İçin Yoga Eğitimi”nde Park Dedeman Levent’te buluşuyoruz.

Yoga Eğitiminde neler yapacağız ?

 

Öncelikle hem Sosyal Medya Kampüsünün uzman etkinlik organizasyonu hem de Park Dedeman’ın konforlu eğitim ortamında çok eğleneceğiz. Sohbet edeceğiz, “aynı ama farklı” hikayeleri olanlarla tanışacağız ve farklı farklı durumlar deneyimleyeceğiz.
İlk bölümde yoga, iş ve yaşam tatmini kavramları üzerinde durulacak. Eril ve dişil enerji nasıl dengelenir, bu dengenin stresle başa çıkmada etkileri nelerdir incelenecek. Stres yönetimiyle yogayı nasıl bütünleştirebiliriz yoga felsefesi altında incelenecek.
İkinci bölümde ofis içinde de rahatlıkla uygulayabileceğimiz başlıca yoga duruşları gösterilecek. Bu sayede sağlığına kavuşan beden ile çok daha verimli bir iş hayatına merhaba diyeceğiz.

Son bölümde kalp ritmimizi düzene sokmak, aklı sakinleştirmek, duygu ve düşüncelerimizi kontrol edebilmek için önce nefesi kontrol etmemiz gerektiğini öğreneceğiz. Bu bağlamda, en etkin nefes tekniklerinden başlıcalarını öğreneceğiz. Böylece, iş hayatında durum değerlendirmelerimizi çok daha doğru yapabilir, çok daha sağlıklı kararlar alabilir, insan ilişkilerimizi doğru yönlendirebiliriz.

Ayrıca önerilecek meditasyon sayesinde, hafızayı kuvvetlendirmeyi, aklı sakinleştirmeyi, ve kısa zaman dilimlerinde bile olsa, kendimize vakit ayırmayı deneyimleyeceğiz.

Yoga Eğitimine neden katılmalıyım ?

 

SVYASA Yoga Üniversitesi sertifikalı yoga eğitmeni Burcu Cengizek Alkan tarafından yapılacak bu etkinlikte yapacağımız uygulamalar, özellikle beynimizin sağ tarafını, yani duygu ve kendini ifade ile ilgili bölümü çalıştıran uygulamaların temeli; ön yargılara ve suçlamalara girmeden kabullenmeyi, negatif uçlara yönlendiren kızgınlık, kıskançlık, öfke veya sinirlilik halini tamamıyla dengelemeyi hedeflemektedir.

İş yaşamında genellikle çekingenlik, risk alamama, büyük düşünememe, yetki verememe, sorumluluk alamama, kaygı, stres, kendini rahat ifade edememe, gerginlik, topluluk karşısında konuşamama, ikna kabiliyetinin azlığı gibi sorunlara yol açar. İnsanlar bu özgüven eksikliğini dışarıya yansıtmamak için kimi zaman güçlü insan rolü oynamaya başlarlar. İşte yoga, tüm bunları dengeleyerek daha mutlu ve başarılı bireyler olmamıza yardımcı olur.

Vücudumuzun ve nefesimizin dengesi bu yolla aslında eril ve dişil enerjilerimizin dengesini de beraberinde getirir.

Yoga Eğitiminde kazanımlarımız ne olacak?

 

Eğitimin sonunda öğrenerek çıkacağınız yoga, farkındalığınızın artmasına ve stresinizi azaltmaya yardımcı olacak. Böylece, iş hayatında durum değerlendirmelerimizi çok daha doğru yapabilir, çok daha sağlıklı kararlar alabilir, insan ilişkilerimizi doğru yönlendirebilir hale geleceğiz.  Nefes teknikleri, nefes ile senkronize edilerek uygulanan fiziksel duruşlar (asanalar), gevşeme teknikleri, içe dönüş teknikleri (pratyahara), odaklanma (dharana) ve meditasyon (dyhana) sayesinde fiziksel ve zihinsel yorgunluğunuzu giderip, aklı sakinleştirmeyi öğreneceğiz.

Aklı sakinleşen sizler de, iş yaşamınızdaki konsantrasyonunuzu daha rahat sağlayacak, buna bağlı olarak da başarı artacak.

Finalde güzel dostluklar, her zaman iletişime geçebileceğinizi bileceğiniz eğitmenlerle sohbetler ve elimizde yeni bir sayfayla bir sonraki buluşmaya kadar ayrılacağız.

Siz de iş ve stres yönetiminizi daha iyi yapabilmek için yoga eğitimine buradan kayıt olabilirsiniz.

https://www.sosyalmedyakampusu.com/etkinlikler/yoga-egitimi/

[social_warfare]

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)