2018’e Uzaktan Baktık

2018’e Uzaktan Baktık

Herkese merhaba!

2018’in son ayı da biterken, Sosyal Medya Kampüsü ailesi olarak size hem online dünyada hem de dış dünyada ıskalamamanız gereken önerilerde bulunmak istedik.

 • Müzik

  2018’de bizi etkileyen bir müzisyen önerimizle hemen başlayalım. Henüz çok keşfedilmemiş bir yetenek: Ryan Taubert. Kendisi Amerikan asıllı bir besteci ve yapımcı. Discovery Channel’da yayınlanan Alaska’yı Mesken Tuttuk programının müzikleri de Taubert’in elinden çıkmadır. Bunun yanısıra King Arthur, The Player, Kingsman gibi filmlerin de müziğini yapmıştır. Dinlerken kendinizden geçeceğiniz 44 şarkısından oluşan bir playlistini şöyle bırakalım.

 

 • Sergi Sanatları

  Heykel sergisi önerimiz ile hız kesmeden devam ediyoruz. İstanbul Modern Sanatlar Müzesinde sekiz aydır sergilenmekte olan ‘’Anthony Cragg: İnsan Doğası’’ mutlaka görmeniz gereken bir görsel şölen. 20 Ocak 2019’a kadar sergilenmeye devam edecek olan bu yenilikçi heykel sanatını mutlaka görmenizi tavsiye ediyor ve fikir edinmeniz için şu fotoğrafı bırakıyoruz. 

 • Sinema

  Bu sene mutlaka beyaz perdede izlenmenizi önerdiğimiz film ise ‘’Bohemian Rhapsody.’’ Rami Malek’in Freddy Mercury karakterini muhteşem bir şekilde canlandırdığı film efsane grup Queen’den de bahsederek hem göze hem kulağa hitap ediyor. 70’lerin kült haline gelmiş şarkılarına yazılma süreçleriyle beraber tanık olduğumuz film IMDB’den 8.8 puan alarak başarısını profesyonellere de kanıtlamıştır. 

 • Dizi

  Dizi sektöründe ise bu yıl Netflix’te ilk defa bir Türk yapımına yer verilince bizim de ondan bahsetmemiz farz oldu. The Protector – Muhafız, başrolünde Çağatay Ulusoy’un oynadığı şimdilik 10 bölümden oluşan bir dizi. Her ne kadar efektleri ve diyalogların sığlığı bazı kişilerce eleştirilse de yine de gündemi yakalamak adına göz atılmanızı öneririz.  

 • Mobil Uygulama

  Bu senenin en iyi çıkış yapan mobil uygulaması ise ‘’Hadi’’ olmuş gibi görünüyor. Müge Boz ve Merve Toy’un sunuculuğunu dönüşümlü olarak yaptığı uygulamada yaklaşık 600.000 kişiyi aynı anda çevrimiçi görmek mümkün. Spor, müzik, film gibi konseptli yarışmalar olmasının haricindeki zamanlarda genel kültürle cevaplanabilecek 10-12 sorudan oluşuyor. Büyük ödül olan 30.000 TL ise bütün soruları doğru cevaplandıranlara eşit olarak bölüştürülüyor. Siz de ister yalnız ister arkadaşlarınızla kendinizi sınamak isterseniz indirmenizi öneririz.

 • Kitap

  Masallara inanır mısınız? Peki ya masallarla terapiye? Judith Malika Liberman bir sanat terapisti ve Masal Terapi adlı kitabında okuyucularının kısa kısa masallardan almasını istediği dersler var. Başından, ortasından, sonundan yani aslında istediğiniz yerinden okumaya başlayabileceğiniz bu kitapta kendinizden bir şeyler bulacağınızdan hiç şüphemiz yok. 

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)