3. Eğitim Dönemimizde Neler Mi Oldu?

3. Eğitim Dönemimizde Neler Mi Oldu?

Sosyal Medya Kampüsü, İstanbul Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programın da 3. Eğitimin Dönemimizin Son Haftasına Girmiş Bulunuyoruz.

Her dönem olduğu gibi 3. Dönemimizde de enerjisi yüksek, eğlenceli, bazen yorucu ama yine de çok verimli bir eğitim dönemini bitirmek üzereyiz. 40 kişilik katılım ile geçen derslerimizde öğrencilerimizin çoğu dijital sektörü takip eden ve bu sektöre çalışma hayatında az çok dokunan bir kesimdi. İçlerinde her dönem olduğu gibi kendi işini yönetmek isteyen girişimci ruhlu olanlar, kariyer hayatlarında iş değişikliğine gitmek isteyenler de vardı.

6 hafta boyunca katılımcılarımız yoğun bir tempoda; Reklam Modelleri, Kreatif içerik ve basın bülteni oluşturma, Hosting dünyası ve WordPress, SEO, Google Adwords ve Analytics, Mobil Pazarlama, Growth Hacking ,Yeni Teknolojiler, Marka konumlandırması ve Marka Yönetimi gibi öne çıkan eğitimler aldılar.

3.Dönemimizde aynı zaman da kadromuza yeni katılan eğitmenlerimiz ve konuklarımız arasında ise önemli isimler vardı. UI / UX ‘in Rock Starı Hasan Yalçın ve güzel eşi nam-ı değer Fundalina, BKM Express’den Figen Karasu Medya sektöründen; Mesut Yar ve Armağan Çağlayan, sosyal medya fenomenlerinden; Nejat Uygur, Odun Herif (Kadir Doğrubakar), Nafer Ermiş’i ağırladık.

Öğrenilen bilgileri sunma zamanı!

Bunca yoğun bilgi bombardımanının ardından sıra öğrenilen bilgileri sunma zamanı…

Her dönem sonunda olduğu gibi katılımcılarımız oluşturulan gruplar ile hazırladıkları projelerini bu hafta sunma heyecanını yaşıyor olacaklar. Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama faaliyetleri ekip halinde veya 3. Parti gruplar ile birlikte yürütülen projeler oldukları için, katılımcılarımız oluşturulan grup çalışmalarıyla ekip halinde ilerlemeyi bir kez daha deneyimlemiş oluyorlar. İyi bir proje çıkarmak için sağlıklı bir iletişim kurmaları gerektiğini bilerek, bu konuda teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanan grupları da gözlemliyoruz.

Kurucumuz Baturay Elönü’nün Bütünsel Sosyal Medya Projesi Oluşturma ve Uygulama dersinin ardından tüm gruplar projelerini sunuyor olacaklar. Eğitimin finalinde ise tüm projeleri;  Baturay Elönü, Gözde Günel ve Safa Aydın değerlendiriyor olacak. Projelerinde başarı ve gayret gösteren tüm katılımcılarımız sertifikalarını alacaklar.21

Özel Gelişmeler de Olmadı Değil 🙂

Bu dönem katılımcılarımızın sosyal medya üzerinde yaptıkları çalışmalar ile Nescafe‘nin dikkatini çekerek, sponsorluğunu aldık. Katılımcılarımız yönlendirmelerimiz ile hazırladıkları içerikleri 10 gün boyunca twitter üzerinden paylaştılar. Bu eğlenceli ve yaratıcı içeriklerin tamamını @smkampusu hesabımızdan ve #SosyalMedyaKampüsü hashtage’i üzerinden görebilirsiniz.

Ayrıca sosyalmedya.co’nun Brand Week’e özel düzenlediği Twitter yarışmasında 2 katılımcımız, en yaratıcı ilk 5 tweet arasına girerek bilet kazandılar. Blog sayfamızı takip ederek, kazanan arkadaşlarımızdan yarışmanın ayrıntılarını yakın zamanda okuyor olacaksınız.

Memnuniyetlerini her zaman dile getiren tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz. Sosyal Medya Kampüsü olarak tüm katılımcılarımıza gelecekteki iş hayatlarında başarılar diliyoruz ve sadece eğitim döneminde değil, ilerleyen zamanlarda da onları destekleyeceğimizi bilmelerini istiyoruz.

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)