Dijital mecraları profesyonel olarak kullanabilmek için eğitimimizi inceleyin.

STAJ GARANTİLİ

SOSYAL MEDYA VE DİJİTAL PAZARLAMA UZMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

zoom.us / Nef 09 Levent

Annelerin En Çok Ziyaret Ettiği 5 Blog ve Site

Annelerin En Çok Ziyaret Ettiği 5 Blog ve Site

#SosyalMedyaKampüsü Editör

Çiğdem Güler Çankaya
#SosyalMedyaKampüsü Editör

Zamane çocuklarının zamane anneleri… Nam-ı diğer dijital annelerin en çok ziyaret ettiği 5 blog ve site

“Çocuğum aşk çocuğu olmalı ” cümlesiyle başlıyor, en mükemmele sahip olma stratejileri. “Artık hamile kalabilirim” kararı ile birlikte de folik asit de listede ki yerini alıyor 🙂 Eseri ile övünmek ister dijital anneler… O mükemmel esere sahip olmak için de, daha çok bilmek, daha çok araştırmak isterler. Durum böyle olunca, anne-çocuk içerikli bloglar ve siteler her geçen gün daha çok rağbet görüyor. Dijital dünyada, bu konu ile ilgili onlarca, yüzlerce blog ve site görmek mümkün. Biliyorum ki dijital anneler hep çok yoğun 🙂 Ben de hayatınızı bir nebze kolaylaştırmak adına, dijital annelerin ziyaret ettiği en iyi 5 blog ve siteyi sizler için derledim.

Şermin Çarkacı reklamcı, yazar, sosyal medya uzmanı ve 3 çocuk annesi. Kendi çocukları ile oynadığı oyunlarla ilgili paylaşımları ile Oyuncu Anne olarak tanındı. serminyasar.blogspot.com.tr şeklinde bir blog sitesi olsa da son iki yıldır aktif olarak, Facebook hesabından paylaşım yapıyor. Anneler Oyuncu Anne’nin yaratıcı oyunlarını ilgi ile takip ediyor. Sermin Çarkacı, yazdığı kitapları ile de anneliğini ve oyunlarını takipçileri ile buluşturuyor.

Manyak Anne

İşletmeyi bitirdikten sonra, bu iş bana göre değil deyip, hamileliğine kadar bir dergide yazı işleri müdürlüğü yapan Şebnem Seçkiner, annelere faydalı olacağını düşündüğü ne varsa yazıyor. “Mükemmel anne yoktur, kendimizi kandırmayalım…” diyecek kadar gerçekçi bir anne. Blogunda kızı ile paylaşımlarının yanı sıra, aktivite, sağlık, beslenme, alışveriş ve seminer önerilerinde de bulunuyor.

blogcu-anneBlogcu Anne Elif Doğan

İşletme okuyan ama işletmeyi sevmediğini, doktora başvurusunun reddi ile fark eden Blogcu Anne Elif Doğan, 3 çocuklu bir anne. Blogunda, annelik halleri dışında, kadın halleri, alışveriş, kadın-erkek ilişkileri, kitaplar, seyahat, sağlık, eğitim gibi konularda çok keyifli paylaşımlarda bulunuyor. Blogcu Anne’yi blogu dışında çeşitli panellerde de dinlemek mümkün. Ayrıca, 2013 yılında yazılmış “Annelik Her Zaman Tozpembe Değil” isimli bir kitabı da mevcut.

Melinasmom

Tatlı Melinas’ın tatlı annesi Merve Öztürk, 4 yıla 2 dış gebelik, 3 başarısız tüp bebek denemesi sığdırmış, anneliği bileğinin hakkıyla kazanmış bir kadın. Blogunda kendi zorlu yolculuğunun yanısıra, diğer annelerden gelen evlat edinme, gebelik ve başarı hikayeleri ile de benzer zorluklar içinde ki takipçilerine umut oluyor. Anneler için merak konusu olan bir çok konuyu da uzman yorumları ile paylaşıyor.

Hassas Anne Ece Kumkale, ilk bebeğini 20,5 haftalıkken doğurmak zorunda kalıp, ilk annelik tecrübesini evlat acısı ile sonuçlandırmış, üç çocuk annesi bir kadın. Yumurtalık kanseri olduğunu öğrendiğinde oğluna kardeş yapmaya karar veren güçlü bir kadın. Yaşadığı tüm zorlu süreçleri, benzer durumdaki annelere umut ve güç olması için tüm detayları ile anlatmış. Ece Kumkale, çeşitli seminerler ile de kendi gibi hassas annelerle buluşmalar düzenliyor.

Annelerin en çok ziyaret ettiği siteler ise tüm detaylarıyla bu şekilde:

www.bebek.com

Benim de 11 yıl öncesinden üye olduğum, bebek bakımı, hamilelik öncesi, hamilelik dönemi ve sonrası ile ilgili çok faydasını gördüğüm bir site. O günlerden bugüne içerik ve tasarım olarak kedini çok geliştirmiş.

www.gebelik.org

Dr.Kaan Kocatepe’nin hazırladığı, gebelik öncesi ve gebelik dönemi hakkında zengin içeriklerle dolu bir site. Özellikle hamile olan veya hamilelik planları olanlara tavsiyemdir.

Bebek – çocuk bakımı ve annelere özel faydalı bilgiler bulabileceğiniz bir site. Sitenin forum bölümünde diğer annelerle sohbet edebiliyor olmak da ayrı bir keyif; iyi bilirim 🙂

www.anneysen.com

Uzmanına soru sorabileceğiniz, kendi deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz, diğer annelerin deneyimlerinden faydalanabileceğiniz keyifli bir site.

www.annevebebek.gov.tr

Gebelik öncesi, gebelik süreci ve doğum sonrası ile ilgili video içerikleri bulabileceğiniz bir site. Sitenin, sağlık alanında yayın yapan, anne&bebek TV adında, bir webtv portalı da var.

Yazımda derlediğim annelerin en çok ziyaret ettiği 5 blog ve siteyi, yeni nesil dijital annelere faydalı olması dileğiyle…

13 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (1)

ECE KUMKALE

07 Mar 17

Teşekkürler sevgiler anneleri Hassasanne.com a beklerim ???