Dijital Ajansla Çalışmak İçin Markalara 5 Tavsiye

Dijital Ajansla Çalışmak İçin Markalara 5 Tavsiye

Dijital Ajansla Çalışmak İçin Markalara 5 Tavsiye

Marka bir dijital ajansla nasıl çalışmalı?

 

Dijital ajanslar size birçok alanda danışmanlık verebileceği gibi dijital dünyadaki reklam ve pazarlama süreçlerinizi de yönetir. Hala #sosyalmedyakampusu eğitimine kayıt olmayanlar için dijital ajansla çalışırken markaların dikkat etmesi gereken 5 tavsiye vermek istedik.

1. Hazırlıklı Gelin.

Neye ihtiyacınız olduğunu ve ne kadar bütçe ayırmak istediğinizi biliyor olmalısınız.
Marka olarak hedeflerinizi açıkça ekiple paylaşın. Belirlediğiniz bütçeyi hangi kanallara, nasıl dağıtmanız gerektiğini bilemeyebilirsiniz fakat burada ajansınızın tecrübelerine güvenin. Bir dijital ajansla çalışmaya başladıysanız ilk toplantıda hazır olmalısınız.

2. Deneme Yanılmadan Korkmayın.

Dijital ajansın tecrübelerinden faydalanmak sizi doğru yere götürecek kısa yol olabilir. Daha önce hiç yer almadığınız bir dijital platform, farklı tarzda tasarımlar, yeni kelimeler vs. gibi ajansınızın tavsiye edebileceği farklılıklar üzerine düşünebilirsiniz. Unutmayın dijital dünya hızla dönüşen ve sürekli yenilenen bir alan, hedef kitlenizin hangi platformda olduğunu takip etmek zorundasınız ve dijital ajansınız bu konuda sizden çok daha ilerde.

3. Raporlar ve Analizler Önemli!

Dijital mecralarda attığınız her adım kolayca ölçümlenebilir ve ajansınızdan bu çalışmaların raporlarını istemeyi unutmayın. Raporlamayı haftalık ya da aylık isteyebilirsiniz. Konuyla ilgili ajans yetkilisiyle düzenli ve sürekli iletişim kurabileceğinizden emin olmalısınız.

4. Brief Verin.

Çalıştığınız dijital ajans markanız için doğru tasarım ve yöntemi kahve falında göremez. Briefleriniz dürüst ve yapılacak çalışmayla birebir ilgili cümlelerden oluşmalı. Gereksiz uzun ya da özensizce kısa olmamalı. Unutmayın ajansla paylaşacağınız brief projenin başarısını belirleyecek.

5. İşbirliğine Açık Olun.

Markanızdan hangi ismin ajansla birlikte çalışacağı, hangi yöntemle iletişim kurmanın çalışmanız için faydalı olacağı ve nasıl bir sistemle ilerlemeniz gerektiği konusunu belirleyin.

Umarız dijital ajanslarla çalışmaya başlamadan önce size verdiğimiz bu 5 tavsiye işe yarar. Bu maddeleri uygulamaya geçmeden önce beklentinizi karşılayacak yetkinliğe sahip ekibi ve çalışmaları olan bir ajansla sözleşme yapmaya dikkat etmelisiniz. Ajans ve markanın kimyasının tutması da çok önemli!
Hala genç ve tecrübeli bir dijital ajans arayışınız devam ediyorsa sizi şu linke alalım: Tıklayınız.

[social_warfare]

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)