Dijital Kariyer Günü

Dijital Kariyer Günü

İçeriği Sosyal Medya Kampüsü tarafından hazırlanan Dijital Kariyer Günü, Lüleburgaz Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ortaklaşa düzenlendi. İlham almak ve harekete geçmek için bu etkinliği bir fırsat olarak değerlendiren geleceğin girişimci adayları 12 Mayıs’ta Lüleburgaz’da bir araya geldi. Moderatörlüğünü Okan Karacan’ın gerçekleştirdiği etkinlikte, dijital alanda önemli isimler girişimcilik sürecinde kritik noktaları, yapılması gerekenleri ve  deneyimlerini paylaştı.

dijital-kariyer-gunu

Scorp Genel Koordinatörü Batu Uğrasız’ın sunumu ile başlayan Dijital Kariyer Günü’nde kendi deneyimlerinde yola çıkarak gençlerle tecrübelerini paylaştı. İletişim kurmanın ilk adım olduğunu söyleyen Uğrasız; “Senin sabah uğrayıp selam vermediğin bakkal, sana network kazandırabilir.” diyerek her gün yeni bir insan tanımanın ve iletişim kurmanın network oluşturmak için önemli olduğunu belirtti.

dijital-kariyer-gunu-2

Kariyerinizi kim belirliyor? Kariyerinizi belirlemenin sizin ellerinizde olduğunu vurgulayan Gamze Altan, “Kariyer Uçuşu” sunumunda gençlere hikayelerini kendileri yazmaları ve risk almaktan asla korkmamaları gerektiği konusunda cesaret verdi.

Kariyerinize yön verirken tanıştığınız insan sayısının çok önemli olduğunu ve kendini tanımanın ilk olarak en büyük hedef olması gerektiğini belirtti.

Türkiye’nin günde ortalama 71 kez ile dünyada en çok telefonuna bakan ülke olduğunu biliyor muydunuz? BKM Express’ten Figen Karasu’nun paylaştığı istatistiklerde Türkiye ve dünyada mobil dünyanın gelişmekte olan bir iş imkanı oluşturduğundan bahsetti.

E-ticaret pazarının her yıl %35 büyümesine rağmen kalifiye eleman sayısının az olduğunu belirterek e-ticaret dünyasındaki kariyer fırsatlarını anlattı. Özellikle UX ve dijital pazarlama alanlarında gençlere kendilerini geliştirmelerini tavsiye etti.

CEOtudent’ten Emre Can Durmaz “Girişimcilik Kaç Adımdan Oluşur?” sunumunda girişimcilik hakkında deneyimlerini paylaştı.

Gönüllü kuruluşlar ve öğrenci kulüplerinde yer almanın  önemli bir adım olduğunu belirten Durmaz, CEOtudent’in kurulma hikayesini paylaşarak genç girişimcilere ilham verdi.

Etkinlik Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın konuşması ile sona erdi. Başkan Halebak konuşmasında, günümüzde girişimci düşüncenin kazanımlarının önemine dikkat çekti ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti. Lüleburgaz Belediyesi‘ni dijitalde girişimciliği arttırmaya yönelik böyle etkinliklere önem verdiği için tebrik ediyoruz.

dijital-kariyer-gunu-3

[social_warfare]

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)