Dijital Pazarlama Üzerine Yaz Tatilinde Zevkle Okuyabileceğiniz Kitaplar

Dijital Pazarlama Üzerine Yaz Tatilinde Zevkle Okuyabileceğiniz Kitaplar

Önümüzdeki güneşli ve uzun günlerin keyfini çıkarırken, Dijital Pazarlama alanında da kendinizi geliştirmeye ve tazelenmeye ne dersiniz?

Girişimcilikte veya çalıştığınız markada yapacağınız başarılı pazarlama stratejileri sizi istediğiniz konuma getirmeye bir adım daha yaklaştıracaktır. Eğer bu konuda nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin, yeni bilgiler edinebileceğiniz, ilham alacağınız dijital pazarlama alanındaki kitaplarını sizler için inceledik.

Dijital-Pazarlama-Okuması-Gereken-KitaplarMARKETHINK YA DA FARKETHINK- UĞUR BATI

Dijital pazarlama ile ilgilenenlerin okunması gereken kitaplar listesine mutlaka eklemesi ve hatta başucu kitabı yapmaları gereken bir eser. Deneyimsel pazarlama ve duyusal markalama hakkında hem bilgilendiren hem eğlendiren bir kitap. Bu konuda birçok örnekle olayı “Bırakın hikayeniz sizi anlatsın” mesajı veren, dijital pazarlamayı daha net kavramanızı sağlayan kitabın yazarı Uğur Batı, zengin içerikli ilham veren bir kitap ortaya koymuş.

Dijital-Pazarlama-Okuması-Gereken-Kitaplar-1UNMARKETİNG – SCOTT STRATTEN

Bu kitap yazarı Scott’un değimiyle bestseller listelerinde olmak için yazılmadı. Fakat yoğun ilgi gören kitap, Amazon’da en çok satan kitaplar içine girmesinin yanı sıra, bir çok tecrübeli isim tarafından da övgüyle karşılandı. Kitapta müşteriyle bağ kurulmasının önemini vurgulayan yazar, pazarlamacıların kendileri için müşteri oldukları tarafta sevmedikleri yöntemleri, markanın müşterilerine de ısrarla yapılmaması gerektiği mesajını veriyor.

Scott Stratten, 21. YY’da geleneksel pazarlamanın yerine, dijital pazarlamacıların müşteri ile bağ kuracakları stratejiler geliştirmesi gerektiğini 2014 yılında çıkardığı Unmarketing kitabıyla okurlarına sunmuş.

Dijital-Pazarlama-Okuması-Gereken-Kitaplar-4.jpgDİJİTAL ÇAĞDA İÇERİK YÖNETİMİNİN KURALLARI – Ann Handley, C.C. Chapman

Ann Handley ve C.C. Chapman tarafından kaleme alınan kitap, içerik pazarlaması nasıl yapılır, nelere dikkat edilmeli ve nasıl bir yol izlenmeli konularından bahsetmekte. İçerik stratejisi oluşturma konusunda tıkandığınız noktalara ışık tutan kitap, içerik pazarlaması ile başarı yakalamış markaların hikayelerine de kitapta yer vermiş.

Kitabın yazarlarından biri olan Ann Handley kariyerine gazeteci ve editör olarak başlamış. Forbes’da “sosyal medyada en etkili kadın” olarak gösterilen Ann Handley, ForbesWoman’da ise “en iyi 20 kadın blogger”dan biri seçilmiş. Yazarın “Herkes Yazabilir. İçerik Pazarlamasının 74 Kuralı” adlı diğer popüler kitabı da Wall Street Journal en çok satanlar arasında yer alıyor.

Dijital-Pazarlama-Okuması-Gereken-Kitaplar-2.jpgSOSYAL MEDYA SANATI – GUY KAWASAKI 

Gelişen internet çağı ile beraber sosyal medya başarıyı etkileyen en önemli faktörlerden biri haline geldi. Kitabın yazarlarından Guy Kawasaki,  girişimcilik ve pazarlamaya ilgisi olanların adını mutlaka duyduğu, Apple’ın şuan ki sahip olduğu Pazar konumunda başarılı olmasında büyük etkisi olan, start up teknoloji şirketlerine yatırımcılık yapan, girişimci, yenilikçi bir yazar ve konuşmacı.

Pazarlamada okunması gereken kitaplar arasına giren bu kitap, sosyal medyayı nasıl kullanmanız gerektiğine dair ipuçları veriyor. “Kullanıcı katkılı içeriklerden nasıl yararlanılır?”, “Sosyal medyadaki altın kurallar neler?”gibi birçok sorunun cevabını bulabiliyorsunuz. Sosyal medya ile ilgili kullanabileceğiniz araçlar hakkında da detaylı bilgilere yer veren kitap, sizlere sosyal medya yolculuğunda ışık tutacak nitelikte.

Dijital-Pazarlama-Okuması-Gereken-Kitaplar-3.jpgKÜÇÜK AMA ÖNEMLİ ŞEYLER – TOM PETERS

Kitap, Tom Peters’ın internet sitesinde yazdığı yazılardan oluşan bir derlemedir. Kendi tecrübelerinden ve gözlemledikleri olaylardan yararlanarak “Mükemmel’e ulaşmanın 163 yolu” nu yazmış. Anlatımı kendine has, söylemek istediklerini basit ve kısa yolla anlatır bir şekilde.  Yönetim kitaplarının en iyilerinden biri olarak gösterilen kitapta pazarlama, yönetim ve müşteriler hakkında bolca bilgilendirici içerik var. Sadece alışagelmiş bilgilerden de oluşmuyor, aynı zamanda doyurucu ve öğretici bir kitap.  Kitaptan bir alıntı ile bilgilendirmemi noktalayayım.
Liderlerin varlık sebebi, elemanlarına hizmet etmektir. NOKTA

Dijital-Pazarlama-Okuması-Gereken-Kitaplar-5.jpgAŞAĞIDAN YUKARIYA PAZARLAMA – Jack TroutAl Ries

Bu kitap isminden de anlaşılacağı gibi bakış açısını tersine çevirip doğruya yakın kararlar almak için yazılmış. Bu kitap; neden marka isminizi, ürününüzü, fiyatınızı, dağıtım kanalınızı, hedef kitlenizi ya da stratejinizi değiştirmeden başarıya ulaşamayacağınızın kitabı. 208 sayfa olan kitap, otobüste, vapurda veya deniz kenarında size farkındalık ve yeni bir bakış açısı kazandırabilir 🙂

Dijital-Pazarlama-Okuması-Gereken-Kitaplar-6.jpgNÖRO MARKETİNG – Patrick Renvoisé & Christophe Morin

Beyin üzerinde yapılan son araştırmalar satışlarınızı nasıl artırabilir? İnsanlar günde ortalama 10.000 satış mesajının içinde boğulduklarından, satış yapmak artık hiç olmadığı kadar zor. Bu yüzden nörobilimin satış ve ikna etkililiğinizi çabucak artıracak keşiflerini öğrenmeniz gerekiyor.
En son yapılan beyin araştırmalarını ve devrim niteliğindeki pazarlama çalışmalarını ortaya koyarak yazarlar Patrick Renvoisé ve Christophe Morin, müşterileriniz üzerinde büyük bir etki bırakacak güçlü, eşsiz ve akılda kalıcı sunumlar için yüksek etkili teknikler öğretiyorlar.
SEO 2017 Learn Search Engine Optimization – Adam Clarke

Dijital-Pazarlama-Okuması-Gereken-Kitaplar-9SEO 2017 – Adam Clarke

Kitap SEO ve Google’ın en yeni algoritma güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen deneyimli pazarlamacı Adam Clarke tarafından yazılmış. Kendisi Google tarafından SEO ve İnternet pazarlama profesyoneli olarak sertifikalandırılmış. Clarke kitabında, cezaları tetiklemeden içeriği optimize etmek için açık stratejileri yıkıyor. Her ölçekteki işletmeler için kolaylıkla ölçeklenebilir teknikler kullanıyor ve sofistike SEO konularını endüstrinin jargonuna başvurmadan açıklıyor. İçerikte yer alan önemli konular arasında; web analizi, anahtar kelime araştırması ve bağlantı kurma bulunmakta. 

54 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)