E-mail Marketing Ücretsiz Web Uygulamaları

E-mail Marketing Ücretsiz Web Uygulamaları

E-posta vasıtasıyla müşterilerinizle irtibatta olmanın en kolay yolu nedir? Birçok gösterişli, etkileyici dizayn edilmiş e-posta kampanyaları görüyorsunuz ve biliyorsunuzki şirketler özel tasarımlara binlerce dolar harcıyor. Evet, bu belki doğru olabilir; fakat aynı yetkinlik düzeyinde, daha ekonomik başarılar elde edebilirsiniz.

E-posta pazarlama, e-ticaretin önemli dijital pazarlama stratejilerinden biridir. Firmalar müşterilerini e-posta listelerine ekleyip, haftalık yada aylık olmak üzere müşterilerini internet sitesinde neler olup bittiği hakkında bilgilendirirler. Örneğin bir e-ticaret firması kampanyalı ürünleri yada haftanın ürünlerini müşterilerine e-posta pazarlaması ile gönderdiğinde, müşteriler bunları dikkate alır ve bu pazarlama taktiği ile yüzlerce müşteri binlerce ürünü, uygun ücret ödeyerek satın alabilir. E-posta pazarlama için başarılı internet siteleri mevcuttur. Bu web uygulamaları üzerinden kolaylıkla e-posta pazarlama yapabilirsiniz.

Birbirinden başarılı e-posta pazarlama web uygulamalarına yakından bir göz atalım;

GetResponse

GetResponse ile kampanyaları hızlıca hazırlayabilmek mümkün. Mükemmel özellikleri ile pazarlama işinize yardım eder. Kodlar hakkında hiçbir şey bilmeyen birisi bile rahatlıkla e-posta pazarlaması yapabilir. Landing Page oluşturucu ile güzel karşılama sayfaları oluşturabilir, daha fazla e-mail adresi toplayabilir ve listenizi geliştirebilirsiniz. GSK ve Carrefour firmaları gibi önemli müşterileri bulunmaktadır.

Web Sitesi: https://www.getresponse.com.tr/

Send in Blue

Send in Blue, pazarlama kampanyalarınızı yönetmenizi sağlayan bir internet sitesidir. Ne kadar mail atacaksanız o kadar para ödersiniz. 5’ten fazla e-posta pazarlama paketleri var. Ücretsiz olarakta 9 bin adet gönderme şansınız var. Ayrıca Send in Blue’da hem e-posta pazarlama hem de SMS pazarlama yapabiliyorsunuz.

Web Sitesi: https://www.sendinblue.com/

iContact

iContact, sonuçlar üzerine odaklanmış bir e-posta pazarlama firması. Bütünleşik sosyal paylaşım özellikleriyle, mesajlarınızı Facebook, Twitter ve LinkedIn ile paylaşabilirsiniz. Üstünlüğünden dolayı göze çarpan özelliği, satış ekibinde popüler online pazarlamacıların olması.

Web Sitesi: https://www.icontact.com/

 Mailchimp

E-posta pazarlama denince akla gelen ilk firmalardan birisi Mailchimp’tir. WordPress sitelerinizde eklentisini indirerekte kullanabilirsiniz. Mailchimp, 2000 aboneye kadar ücretsizdir. Bu rakamı aştığınız zamanda belli bir ücret ödemeye başlarsınız. Bu ücretler e-posta pazarlama için oldukça ideal ücretlerdir.

Web Sitesi: https://mailchimp.com/

Vertical Response

Harika bir e-posta pazarlama platformudur. Bu web uygulamasıyla e-posta kampanyaları,  sosyal medya kampanyaları ve anketler oluşturabilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.verticalresponse.com/

Aweber

Aweber, diğer bir e-posta pazarlama firmasıdır. Aweber’in fiyatlandırma şekli biraz daha farklıdır. Ücretsiz demo üyelik imkanı yok. Başlangıçta 1 promosyon için sadece 1 dolar ödüyorsunuz ve 500 e-posta abonesine limitsiz e-posta gönderebiliyorsunuz. Ödemeyi aylık, 3 aylık yada yıllık olarak yapabilmeniz mümkün. Aweber’ın e-posta oluşturucusu kolay bir arayüze sahiptir ve cazip e-postalar oluşturmanıza imkan sağlar.

Web Sitesi: https://www.aweber.com/

Active Campaign

Profesyonel bir e-posta pazarlama çözümüdür. En önemli artılarından biri Türkçe seçeneği olması. Özellikle büyük bir organizasyonsanız tam size göre. Kullanımı kolay, raporları kaliteli, sonuçlar anlık izlenebiliyor. Ücretlendirme üye adedinize göre aylık veya yıllık şeklinde; alternatif olarak kredi satın alarak gönderilen e-posta adedine göre ücretlendirilme seçeneği de bulunmakta. 100 ülkede 85 bin’den fazla müşterisi bulunuyor. Anti-spam konusunda çok kararlılar, bir liste yüklerken 3 farklı soru sorarak, sistem ve yanıtlarınız incelendikten sonra listenizin yüklenmesi sağlanıyor.

Web Sitesi: https://www.activecampaign.com/

Constant Contact

E-posta pazarlama işinde diğer büyük isimlerden birisi de Constant Contact’tır. İnternet tabanlı seminerler ve etkinlikler için en çok tercih edilen e-posta pazarlama firmalarından birisidir. Bu e-mail marketing firması, yapacağınız etkinliği daha iyi ve daha büyük yapacaktır. Ayrıca anketler yaparak müşterilerinize daha iyi nasıl servis yapabileceğinizi bulabilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.constantcontact.com/

Mad Mimi

Mad mimi, potansiyel müşterilerinize güzel e-postalar göndermeye odaklanan bir e-posta pazarlama firmasıdır. Listenizi yönetebilir ve doğru kişilere doğru kampanyayı sunabilirsiniz. Kullanışlı raporlar oluşturabilir, e-postalarınızın performansını öğrenebilirsiniz.  Mad Mimi’yi daha önce hiç duymamışsanız, sitesine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Web Sitesi: https://madmimi.com/

Campaigner

Campaigner, farklı endüstriler için optimize edilmiş ve köklü e-postaları inşa etmeye izin veren bir e-posta pazarlama servisidir.

Web Sitesi: https://www.campaigner.com/

Benchmark Email

Benchmark Email, ihtiyaç duyulan bütün özellikleri sunuyor. Mükemmel raporlama araçları ile e-postaların sonuçları izlenebiliyor. Kolay arayüzü, ücretsiz şablonları, başarılı yardım desteği ile etkileyici. E-posta gönderim adedine göre ve üye sayısına göre iki farklı ücretlendirme planı var. Önereceğimiz en iyi uygulamalardan biri. Müşterilerinden bazıları: Mercedes-Benz, Unicef, Siemens v.b.

Web Sitesi: https://www.benchmarkemail.com/

MailerLite

İncelediğimiz e-posta pazarlama çözümleri arasında kullanımı en kolay olanı MailerLite uygulamasıdır. Toplu mail göndermek aslında basit bir iş olmalı diyorsanız doğru çözüm MailerLite.  Sadece e-posta listeni yükle, sürükle ve bırak yöntemiyle bülteni hazırla ve gönder.  Sonra da kim açmış, kim tıklamış anlık raporla. Fiyat olarak da inanılmaz hesaplı.  E-posta sayınıza göre üyelik alıyorsunuz ve 1 yıl boyunca üyelerinize dilediğiniz kadar e-posta gönderebiliyorsunuz, hem de ek bir ücret ödemeden. 100 ülkede 20 bin’den fazla müşterisi bulunmaktadır.

Web Sitesi: https://www.mailerlite.com/

11 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)