E-Ticaret Alt Yapı Sistemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Ticaret Alt Yapı Sistemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

#SosyalMedyaKampüsü Editör

Burcu Bayır
#SosyalMedyaKampüsü Editör

TÜBİSAD’ın geçtiğimiz yıl yayınladığı ‘Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü 2015’  raporunda gördüğümüz üzere, ülkemizde e-ticaret sektörü yıllık yüzde 31 artışla 24,7 milyar TL’lik bir hacme erişmiştir. Bu rakam e-ticaretin toplam perakende içindeki payının yüzde 2,0 olduğu anlamına geliyor. Gelişmiş ülkeler ortalamasının yüzde 7,1 olduğu göz önünde bulundurulursa Türkiye’de e-ticaretin gelişme potansiyelinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Hal böyle olunca kendi girişimini kurmak isteyenler doğal olarak heyecanlanıyor fakat bu sektörde tutunmak pek de kolay bir iş değil. Esasen e-ticaret normal bir ticari işten çok da farklı olmadığı gibi, dikkat edilmesi gereken çok daha fazla detayı vardır.

E-ticarete yeni başlayanların öncelikle dikkat etmesi gereken konu, alt yapı sağlayıcılarının sunduğu hizmetlerdir. Bugün ülkemizde 14 bin civarında e-ticaret sitesi olduğundan bahsediliyor, peki bunların kaçı kar ediyor bilmiyoruz. Bu sitelerin birçoğu gereken doğru alt yapı hizmetini alamadığı için sektörde sıyrılamamış ve pasif kalmıştır.

Artan taleple birlikte ortaya çok sayıda alt yapı hizmeti sağlayan şirket çıkmıştır. Peki, e-ticaret yeni başlayacak olan bir şirket kendi alt yapı sağlayıcısını seçerken nelere dikkat etmeli?

Altyapı sağlayıcı şirketin referansları olan e-ticaret siteleri müşteri gözünden incelenmeli, tasarımı ve sistemin nasıl çalıştığı noktasında fikir edinilmeli. Altyapı hizmetinin bedeli, aylık hizmet bedeli, sunucu ve SSL sertifika ücretleri hakkında bilgi alınmalı. Kredi kartıyla ödeme sisteminde ne tür bir güvenlik hizmeti sundukları öğrenilmeli.

Altyapı sağlayıcısının sizin şirketinizin sistemiyle entegre olup olamayacağını öğrenin. Yönetim panelinin pratik ve kolay anlaşılabilir olup olmadığı konusunda deneyim edinin. Teknik destek konusunda 7/24 hızlı ve sorunsuz hizmet verip vermediklerini öğrenin.

Ticimax E-ticaret Servis Sağlayıcısını Seçmeniz İçin 10 Neden

  1. Anahtar Teslim Alt Yapı: Ticimax’ın kolay uygulamaları ve birebir verdiği ücretsiz eğitimler sayesinde e-ticaret sitenizi çok kısa sürede satış yapacak hale getirebilirsiniz.
  2. Kullanımı Kolay Yönetim Paneli: Ticimax e-ticaret siteminin son derece kolay ürün girişi yapabilmeniz, siparişlerinizi kolayca takip edebilmeniz ve satışlarınızı detaylı raporlayabilmeniz için kullanıcı dostu ara yüzleri vardır.
  3. İşlerinizi Kolaylaştıracak Özel Modüller: Tek tuşla fatura kesebilir, kargo ve diğer entegrasyon modüllerini ekleyebilir, hızlı ve kolay ürün ekleyebilirsiniz.
  4. Tek Tuşla Fatura Kesme Özelliği: Yaptığınız satışların faturalarını tek tuşla kesebilir, faturaların dökümlerini excel olarak alabilirsiniz. Böylelikle farklı bir muhasebe programına ücret ödemek zorunda kalmazsınız.
  5. 7/24 Telefon ile Destek Kolaylığı: 7/24 hizmet veren teknik destek ekibini ister arayın ister yazın.
  6. Entegre Banka ve Özel Ödeme Sistemleri: Tüm bankaların sanal pos altyapıları sisteme entegre durumda. Bunun dışında Paypal, PayU, Ipara, Iyzico gibi özel ödeme sistemleri de hazır durumda.
  7. Entegrasyon Seçenekleri: Ticimax’in esnek yapısı sayesinde birçok tedarikçi entegrasyonu, web service entegrasyonları, kargo entegrasyonları, muhasebe ve erp entegrasyonları hazırdır.
  8. E-ticaret_ticimaxDetaylı Sipariş ve Kargo Yönetimi: Sitenizden aldığınız tüm siparişleri yönetebilir ve raporlayabilirsiniz. Entegrasyon altyapısı olan tüm kargo şirketleriyle sisteminizi entegre edebilir, kargo bilgilerini sistem üzerinden yayınlayabilir ve siparişlerinizi kargo sistemine anında aktarabilirsiniz.
  9. Ücretsiz Tasarım Desteği: Sadece Ticimax’in Special Max e-ticaret paketinde olan bu hizmet ile banner ve kampanya görselleriniz ücretsiz hazırlanıyor.
  10. Google Partner Ayrıcalığı: Sertifikalı Google Partneri olduğu için e-ticaret siteniz için vereceğiniz tüm reklamları Google tarafından sertifikalandırılmış personeller yönetebilir, size özel promosyonlar ve ekstra hediye bütçeler oluşturabilir.
[social_warfare]

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)