Google Ads Editor v1.7

Google Ads Editor v1.7

Kampanyalarınızı yönetmek için kullanabileceğiniz Google Ads Editor potansiyel müşterileri arayıp bulma konusunda kendine devamlı yenilikler katıyor. Son olarak da Google Ads Editor v1.7 sürümünü sundu. Google’ın yaptığı her güncelleme çalışmalarımızı bu kadar etkilerken nasıl olur da bu yeni sürüm karşısında heyecanlanmayız? 🤩 Zaten güncellemenin getirdiği yenilikler de oldukça merak uyandırıcı. Sürüm hakkında söyleyecek çok şey var ama önce Google Ads Editor’e şöyle yeniden bir bakalım.

Google ADS Editor Nedir?

Google Ads Editor çevrimdışı çalışmanıza olanak sağlayan, kampanyalarınızda yapmak istediğiniz değişiklikleri hızlıca ve kolayca yapmanıza imkan sağlayan ücretsiz indirebileceğiniz bir uygulamadır. Aslında reklam verme süreçlerini ve düzenlemelerini kolaylaştırarak tüm kampanya yönetimde verimliliği ve üretkenliği artırmayı amaçlar. Google Ads Editor’u kullanmak için ücretsiz olarak indirip, Gmail hesabınızla oturum açabilirsiniz.

Tüm geliştirme ve güncellemeler için öncelikle Reklam Düzenleyici aracılığıyla hazır olan kampanyalarınızı indirip çevrimdışı çalışmaya başlayın. Bu arada toplu düzenleme araçlarından yararlanarak tüm hesaplarınızda hızlı değişiklikler yapmanız da mümkün.

Google Ads Editor ile herhangi bir metni değiştirebilir, birden çok kampanyada değişiklikleri geri alabilir veya kampanyaları yeniden yapabilirsiniz. Baktınız her şey hazır görünüyor, kahvenizi yudumlarken değişikleri kontrol edip, yapılanları bir taslak halinde görebilirsiniz. Eğer ekip arkadaşlarınızın da fikrini almak isterseniz dosyaları içe ve dışa aktar yaparak onlara iletebilirsiniz. Dijital reklamcılar için işin en keyifli yanı performans istatistiklerini de görüntülemek olabilir.😇 Tıklama oranı, maliyet, konum ve dönüşüm bilgileri gibi önemli kampanya metriklerini buradan takip edilebilirsiniz.

Konu ilgimi çekti biraz daha detaylı bir öğrenme sürecinin parçası olmak istiyorum diyenleri Google ve Facebook ADS Eğitimi mize alalım. Sonra da Google’ın bize sunduğu son sürüm Google ADS Editor v1.7 ile tanışmaya başlayalım.

Google Ads Editor v1.7

Google ADS Editor v1.7 reklam verenin pazarlama kampanyalarını kolay bir şekilde yönetmesine imkan sağlar. Bu sürümdeki detaylarda zaten buna işaret. Sürüm Lodge (otel) reklamları, daha kolay indirme işlemleri, YouTube sesli reklamları, potansiyel müşteri formu uzantıları gibi pek çok özellik barındırmakta.

Potansiyel müşteri türlerini kullanan veya net arayüzünde reklamları yayınlayanlar için, Google ADS Editor v1.7 artık yukarıda bahsettiğimiz seçeneklerin çevrimdışı olarak yönetilmesine de izin verir. Yani artık hazırladığınız belirli bir kampanyanın bileşenleri seçerek, çevrimdışıyken de kampanyalar üzerinde kolaylıkla çalışabilirsiniz.

O zaman hazırsanız gelen yeni özellikleri detaylıca incelemeye başlayalım…

1.Lodge (Otel) Reklamları

Google Ads Editor v1.7 ile otel reklamlarınızı yöneterek yeni potansiyel müşterilere ulaşabilir ve rezervasyonları artırabilirsiniz. İlk adımda panel üzerinden hedeflemelerini yapıp sonrasında Hotel Center Kimliği’ni ve rezervasyon yolunu girin. Hotel Center Kimliği’ ni girip Google ADS’i bağladığınız takdirde otel reklam kampanyalarınızı oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bu bağlantıyı yapmak için de aşağıdaki adımları izleyin;

 • Öncelikle Hotel Center hesabınızda oturum açın.
 • Hesap ayarlarını seçerek, “Temel ayarlar” sekmesinde “Hesap Bağlantısı Ekle” düğmesini tıklayın.
 • Google Ads müşteri kimliğinizi girin.
 • Tüm tesisler” veya “Yalnızca bazı tesisler” arasından seçim yapın.

“Tüm tesisler” seçilirse o anda bağlı olan tesislerin CSV dosyasını indirme seçeneği, yalnızca mevcut tesisler üzerinden kullanılabilir.

”Yalnızca bazı tesisler” seçilirse, tesis listesi yükleme seçeneği sunulur. Dosya ayrıştırıldıktan sonra kimliklerin numarası görüntülenir ve gönder düğmesi etkinleştirilir. Mevcut bir tesis listesini düzenlemek isterseniz tesis listesinin tamamını indirmeniz ve bağlanmaması gereken tesisleri kaldırmanız yeterlidir.

 • İsteği göndermek için Kaydet’i seçin.
 • Google Ads hesabınızda oturum açın.
 • Hesabınızın sağ üst köşesindeki araç simgesini  tıklayıp kurulum bölümünden bağlı hesapları tıklayın.
 • Sonrasında “Google Hotel Center” bölümünden ayrıntıları tıklayın.
 • Tabloda “İşlem” sütununu bularak isteği görüntülemeyi tıklayın. Sonrasında ekrana gelen istek penceresindeki onay butonuna tıklayın.
 • Vee müthiş son!

Tabloda durumunuzun ” Şu anda bağlandı.”  olduğunu göreceksiniz.☑️

Artık daha ayrıntılı otel reklamları oluşturmaya hazırsınız. Kampanya sınırı, ülke, bölge, yıldız puanı özellikleriyle otelinizi gruplandırarak daha niş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Tek bir panelde otel kampanyalarınızın, reklam gruplarınızın ve otel gruplarınızın kapsamını takip etmenizi öneririz. Güçlü analiz özelliğini raporlama yapmak, işletmeniz için önem taşıyan metrikleri, harcamaları ve performansları belirlemek için sık sık kullanın.

Google ADS’ in yazımızdakinden daha farklı özellikleri de elbette var. Onun için “Özelllikler” sayfasını incelemelisiniz. Belki ihtiyacınız olan kriterler oradadır. Erişimi ve rezervasyonları artırmanızı sağlayacak yöntemleri olduğunu, hesap ve kampanya düzeyinde kendi kendine faturalandırma ve bütçe kontrolünü yapabileceğinizi de söyleyelim. Tabii ki bunlar için önerimiz daha hızlı kullanıcı arayüzüyle ve API yanıt süreleriyle çalışmanız.

2.YouTube Sesli Reklamlar

Google Ads Editor v1.7; Youtube sesli reklamlarını ve reklam gruplarını artık tam olarak destelemektedir. Bu durum, marka bilinirliğini artırmada baya etkili olacaktır diye düşünüyoruz.

Kampanya gibi indireceğiniz öğelerde size seçme imkanı sunarken aynı zaman indirme süresi de oldukça kısadır. Ayrıca reklamlarında kullanacağınız uzantıları tam olarak destekler. Bu uzantılar:

 • Potansiyel müşteri formu uzantısı
 • Site bağlantıları olarak bilinen öge temelli site bağlantısı uzantıları
 • Ek açıklamalı snippet uzantıları olarak da bilinen öge temelli ek açıklamalı snippet uzantıları
 • Açıklama metni uzantıları olarak da bilinen öge temelli açıklama metni uzantıları
 • Video kampanyaları için ilgili video uzantıları

Google Editor v1.7 ile Youtube sesli reklamlarında dönüşüm değeri stratejisi izleyerek maximum sonuçlar elde etmeniz mümkün. Bunun için işlem başına maliyet hedef teklifinizi de ekleyebilirsiniz. Bu strateji için ayrıca reklam harcamalarından elde edilen gelir hedefi de belirleyebilirsiniz.

Kullandığınız arama kampanyalarında dönüşümleri artırmak için, stratejilerinize işlem başına maliyet (EBM) hedefi teklifi ve reklam harcamalarından elde edilen gelir (ROAS) hedefi de koyabilirsiniz. Önceden Hedef EBM stratejisinin kullanıldığı durumlarda, artık hedef EBM teklifi de kullanabilir. Dönüşüm değerini artırma stratejisini, Hedef ROAS stratejisi yerine hedef ROAS teklifiyle de kullanma imkanınız var.🤞🏻

Google Ads Editor v1.7 güncellemesiyle yeni özellikle merhaba derken vitrin reklamlarına da veda etmiş bulunuyor desek yerdir. Vitrin reklamları ve reklam gruplarını artık destelememekle beraber mevcutta olanları da kaldırmış. Eğer siz hedef EBM stratejisi uyguluyorsanız, artık hedef EBM Teklifiyle Dönüşümleri artırma stratejisini kullanabilirsiniz.

Google Ads Editor v1.7 sürümü ile gelen güncellemeler hakkında ilk görüşler ve çalışmalar bu şekilde. Okuduklarınızdan sonra siz bu güncelleme hakkında neler düşünüyorsunuz? 🧐

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)