Google Ads Paneli De Adı Gibi Değişti

Google Ads Paneli De Adı Gibi Değişti

Reklam verenler için önemli bir platform olan Google AdWords yakın bir dönemde adını Google Ads olarak değiştirdi. Bu yenilik hamlesinin ardından da panelde yenilikler de beraberinde geldi. Reklam verenleri en iyi şekilde yönlendirme, kampanyalarını başarıya ulaştırma olanağı sunan ve adı gibi değişen Google Ads panelindeki yenilikler hakkında merak edilen her şeyi “GOOGLE ADS PANELİ DE ADI GİBİ DEĞİŞTİ” yazımda sizlere adım adım aktaracağım.

Google AdWords deneyiminde alışkan olduğumuz hangi özellikler Google Ads panelinde değişti?

 

  • Google AdWords panelinde “hedefle ve teklif ver” seçeneği Google Ads panelinde “hedefleme” olarak; “yalnızca teklif ver” seçeneği ise “gözlemle” olarak adlandırılmakta.
  • Önceki deneyimde yer alan açık arttırma bilgileri, Google Ads panelinde “kampanyalar, reklam grupları, anahtar kelimeler” olarak panel sayfasının en üstünde yer alarak adlandırılmıştır.
  • Arama ağı kampanyası oluştururken kullanılan kitle listelerini, yeni arama ağı kampanyası planlarken, kampanya ayarlarından kitleler seçerek listenizi oluşturabilirsiniz.
  • Google AdWords panelinde tanımlı raporlar olarak bilinen raporlara, Google Ads panelinde hesabınızın sağ üst kısmında yer alan “raporlama” alanından ulaşabilirsiniz.
  • Görüntülü reklam ağı kampanyaları alanından oluşturacağınız kampanyaların erişim ve performans tahminlerine ulaşabilirsiniz.
  • Gmail reklamları oluşturmak için görüntülü reklam ağı kampanyalarından “Gmail kampanyası” alt türünü seçerek ulaşabilirsiniz.
  • Google Ads panelinde “Google Analytics” alanı bulunmamakta, Google Ads’te Google Analytics hedeflerinizi görmek için analytics hedeflerini dönüşüm olarak içe aktarmanız yeterlidir.
  • Görüntülü reklam ağı kampanyasını planlamak için yeni bir arama ağı kampanyası oluşturup, görüntülü reklam ağını seçebilirsiniz.
  • Google AdWords’te toplam dönüşüm değeri olarak bulunan sütun başlığına, Google Ads’te dönüşüm değeri adından ulaşabilirsiniz.
  • Web sitelerinizin dönüşümlerini izlemek için dönüşüm işlemleri tablosundan web sitesi dönüşüm seçeneğine tıklayarak ardından sayfanın üst kısmında yer alan web sayfalarına tıklayabilirsiniz.

Reklam verenlerin markasını/işletmesini büyütmesini sağlayan ve işletmenize yeni müşteriler sunan Google Ads, reklam verenlerin deneyimlerini kolaylaştırmak için panel içerisine daha kolay gezinme özellikleri sunarak, birçok yeniliğe adım atmıştır.

Google Ads panelinde öne çıkan yenilikleri merak ediyor musunuz?

 

Daha önce Google AdWords panelinde bulunmayan fakat reklam verenlerin deneyimlerini geliştirmek için Google Ads içerisinde sunulmaya başlanan yeni özellikleri gelin birlikte inceleyelim.

Hesap Optimizasyonu: Google’ın markanız/işletmeniz için oluşturduğu performans analizlerini “Genel Bakış” sayfasında yer alan alandan ulaşabilirsiz.

Reklam Oluşturma: Promosyon uzantıları, reklam varyasyonları, reklamlar için sürüm geçmişi olarak üç farklı seçenek bu alanda sunuldu. Arama ağı reklamlarınızı, satış ve tekliflerinizi vurgulamak için Promosyon Uzantıları; Oluşturduğunuz kampanyalarda farklı varyasyonları deneyerek sonucu hedeflediğiniz şekilde olan varyasyonları korumak için Reklam Varyasyonları; Oluşturduğunuz reklamların önceki sürümlerini ve performanslarını incelemek için Reklamlar İçin Sürüm Geçmişi alanlarını kullanabilirsiniz.

Teklif Verme: Arama uzantılarınızın daha sık gösterimini sağlamak için “Çağrılar İçin Teklif Ayarlama” seçeneğinden tekliflerinizi belirleyebilirsiniz. Uygulama Kampanyaları İçin Hedef EBM Teklifi seçeneği ile de daha fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olmak için tekliflerinizi otomatik ayarlayabilirsiniz.

Dönüşüm İzleme: Analytics ile entegre olabilen küresel bir site etiketine erişmek için web sitesi dönüşümü oluşturabilirsiniz.

Kitle Yöneticisi: Görüntülü reklam ağı ve arama ağı reklamları için yeniden pazarlama listelerinin hedefleme seçeneklerini birleştirebilirsiniz.

Alışveriş Kampanyaları: Kampanyanızın dönüşüm değerini yükseltmek için hedef optimizasyonlu alışveriş kampanyaları ile erişiminizi genişletebilirsiniz.

Yayın Dışı Video Kampanyası: İşletmeniz için oluşturduğunuz video kampanyalarınızın erişimini Youtube dışındaki kullanıcıları da hedefleyecek şekilde genişletebilirsiniz.

TrueView For Action Kampanyası: Oluşturduğunuz video kampanyalarınızın reklamlarına harekete geçirici mesajlar ekleyerek Youtube mecrasındaki potansiyel müşterilerinizi ve dönüşümünüzü arttırın.

Raporlama: Hesabınız için kaydettiğiniz özel sütunları reklamlar ve anahtar kelimeler bölümüne ekleyebilirsiniz.

İşletmenizin/markanızın hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırmak için yenilenen Google Ads hakkında daha fazlasını merak ediyorsanız “Yeni Google Ads Deneyimi” seçeneğine tıklayarak deneyimi keşfedebilirsiniz.

Kaynak: Google Ads Yardım

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)