Google Adwords Eğitimi Nasıl Seçilir?

Google Adwords Eğitimi Nasıl Seçilir?

#SosyalMedyaKampüsü Editör

Alev Coşkun
#SosyalMedyaKampüsü Editör

Dijital pazarlama artık hayatımızın her yerinde. Google Adwords ise dijital pazarlamanın en önemli reklam aracı olma özelliğini taşıyor. Böyle bir durumda ,hali hazırda markaların dijital pazarlama alanında çalışanlar ya da kariyerlerini dijital pazarlama alanında ilerletmek ve bu alanda uzmanlaşmak isteyenler için doğru Google Adwords eğitimi alması şart olmaya başladı.

Son 10 yılda dijital anlamda yaşanan değişiklikler ile her geçen gün farklı bir ivme kazanan dijital pazarlama, pek tabi milyonlarca internet kullanıcısı sayesinde, markaların gözdesi haline geldi. Bu alanda ki rekabet gücünün farkına varan firmalar, bütçeleri doğrultusunda geleneksel pazarlama dışında dijital pazarlamanın en önemli kolu olan Google Adwords’e yönelmeye başladılar.

Nedir Google Adwords?

En basit tanımıyla; Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google Adwords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde veya en altında yer almaktadır Ve böylece Google Adwords ile reklam kampanyanızı bölgesel ya da küresel olarak istediğiniz zaman ve hedef kitleniz doğrultusunda yayınlayabilir ve satış ağınızı büyütebilirsiniz.Google Adwords eğitimi-2Google Adwords eğitimi ve önemi

Google Adwords panelinin kullanımı pekte kolay değildir. Bu nedenle markalar, en fazla yatırım yaptıkları kanal olarak bilinen Google Adwords için reklam kampanyalarını yönetecek kişilerin bu konuda bilgi sahibi olmasını isterler. Birçok kişinin hayali global dijital ajanslarda çalışmak olabilir. Bu durum kendini bu alanda yeni yeni geliştirmek isteyenler için o kadarda kolay olmuyor. Çünkü bu ajansların önceliği, eğitimli , donanımlı ve tecrübeli adaylardan yana oluyor. Görüldüğü gibi kurumsal markaların ne istediği ortada. Hâl böyle iken iş görüşmelerinde bir adım daha öne geçmek için öne geçmek için sertifikalı Google Adwords eğitimi almak ve yetkinliğinizi arttırmak farz oluyor.

Google Adwords eğitimi nasıl olmalı?

Şuan bu yazımı okuyorsanız muhtemelen eğitimler hakkında geniş çaplı bir araştırma yapmış ve Adwords eğitimi almayı düşünüyorsunuzdur. O zaman gelin hayatınızı şekillendirmek için atacağınız bu adımda doğru Adwords eğitimi nasıl olmalıdır beraber inceleyelim:

  • Her eğitimin olduğu gibi Adwords eğitiminin de belli bir amacı olmalı. Eğitimin içeriği ile katılımcıların başarı verimliliği hedeflenmeli.
  • Google Adwords eğitiminde kampanya planlamasından reklam seti oluşturup yönetmeye, reklam hedeflemesinden maliyet ve bütçe kontrolüne, kampanya optimizasyonundan ölçümlemeye ,raporlamaya hatta rakip analizine kadar her konu detaylı işlenmeli.
  • Türkiye’nin önde gelen ajans ve markaların en etkili isimlerinden oluşan eğitmen kadro ile zengin ders içeriğiyle birlikte katılımcılara profesyonel bir eğitim sunulmalı, ders içeriği toplam eğitim süresi , ders saatleri ile beklentiler karşılanmalı.
  • Verilecek olan eğitimin teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı olarak da desteklenmeli ve fayda sağlayabilmeli.
  • Eğitimin içeriği workshop ya da proje ödevleri ile zenginleştirilip bilgiler pekiştirilmeli.
  • Eğitim verecek kişilerin sektörden profesyonel, kaliteli ve tecrübeli kişiler olmalı.
  • Birebir eğitim ile katılımcı iletişimi sağlanmalı öğrenme garantisi verilmeli.
  • Eğitimi başarı ile tamamlayanlara üniversite destekli uluslararası geçerliliği olan başarı sertifikası verilmeli.
  • Mezun katılımcılara, eğitim sonrası etkileşim halinde olmaya devam edilmeli; iş, staj gibi olanaklarla desteklemeli.

Yapılan araştırmalara göre işsizliğin artış gösterdiği ve sadece üniversite diplomasının yeterli olmadığı şu dönemde hayatınıza yön vereceğiniz ve kariyerinizi taçlandıracak Google Adwords Uzmanlığı için teorik ve uygulamalı faydalı bilgiler sunan bir eğitim düşünüyorsanız buradan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fayda görmeniz umuduyla.

2 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)