Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamları

sosyalmedyakampusu

Google arama motorları arasında rekabet olgusunu en aşağı çeken arama motorudur. Öyle ki artık arama motoru dendiğinde herkesin aklına Google geliyor. Bu durum dijital pazarlama alanında Google ın yerini üst sıralara taşıdı. Çünkü artık herkes araştırmalarını Google üzerinden yapıyor. Peki Google ın kazandığı bu konum dijital pazarlamada ne sağladı?

Google Adwords bugün milyonlarca firmanın dijial pazarlama alanı. Google Adwords ile artık firmalar ürünlerini çok daha fazla kişiye ulaştırıyor. Nasıl mı? Çözümü çok kolay!

Dijital pazarlamanın en önemli kolu olan Google Adwords avantajından yararlanmak için Google Adwords e kayıt olmanız yeterli. Web sitenizin beğenisinin artması, daha fazla kişi tarafından görülmesi ve üstelik kendi bütçenize göre ayarlayabileceğiniz bir reklam bütçesi ile bunu yapmanız, sayılabilecek avantajlardan biri. Google Adwords nedie sorusu günümüzün popüler soruları arasında. Bizler de dijital marketing ve sosyal medya eğitimlerimizin önemli bir konusu olan bu konuda sizlere kısa bir bilgilendirme yapmak istedik.

Eğitimlerimizde çok daha derinlemesine olarak verdiğimiz bu bilgiler, web sitenizin ya da sitelerinizi milyonlarca kişi inceleme şansı bulur.Google Adwords avantajından yararlanmanız ile firma hizmetlerinizi ve ürünlerinizi çok daha yaygın bir kitleye ulaştırsınız. Sosyal medya uzmanlığı eğitimlerinden faydalanarak bu konularda daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Google AdWords Nedir? Google AdWords, bütçeniz ne olursa olsun Google’da reklam yayınlamanın kolay yoludur. AdWords reklamları, arama sonuçlarıyla birlikte Google’da ve büyüyen Google Ağı’ndaki AOL, EarthLink, Antoloji.com ile Blogcu.com gibi arama ve içerik sitelerinde görüntülenir. Google’da yapılan aramalarla ve Google Ağında her gün görüntülenen sayfalarla Google AdWords reklamlarınız geniş  hedef kitleye ulaşır. Anahtar kelimelerinizi iyi bir şekilde belirlemeniz gerekir, hedefli AdWords reklamları oluşturduğunuzda reklamınızın görüneceği anahtar kelimeleri seçersiniz ve her tıklama için ödemek istediğiniz maksimum tutarı belirtebilirsiniz. Yalnızca bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız. Hatta daha çok tasarruf etmeniz amacıyla AdWords İndirimcimiz, reklamınızın konumunu korumak için gereken en düşük maliyete ulaşmak üzere ödediğiniz gerçek TBM’yi otomatik olarak düşürür.

Site hedefli AdWords reklamları oluşturduğunuzda reklamınızın yayınlanacağı Google Ağı içerik sitelerini tam olarak seçersiniz ve o sitelerde her bin sayfa görünümü için ödemek istediğiniz maksimum tutarı belirtirsiniz. Yalnızca bir kullanıcı reklamınızı görüntülediğinde ödeme yaparsınız. Anahtar kelime hedefli reklamlarda olduğu gibi AdWords İndirimcisi, reklamınızın o sayfalarda yer kazanması için gereken en düşük maliyete ulaşmak üzere ödediğiniz gerçek BGBM’yi otomatik olarak düşürür.
AdWords’de minimum bir aylık ücret ödemek gerekmez – sadece çok düşük bir etkinleştirme ücreti alınır. Metin, resim ve video reklamlar olmak üzere çeşitli reklam biçimleri arasından seçim yaparsınız ve online hesabınızdaki Kontrol Merkezinizde bulunan raporları kullanarak reklamınızın performansını kolayca izleyebilirsiniz.

Anahtar kelime hedefli reklamlarınız nerede görünülür kazanacak? Anahtar kelime hedefli reklamlarınız Google ve Google Ağı’nda gösterilecektir:

Google arama sonuçları sayfalarında: Arama sonuçlarının yan tarafında veya üzerinde. Google Ağı’nda: Arama ve içerik siteleri ve diğer ürünler ve bloglarda. Google Ağı dünyadaki İnternet kullanıcılarının % 86’sından fazlasına ulaşan ve online kullanılabilen en büyük reklam ağıdır. Google AdWords ile reklamlarınızın hedef kitlenize erişeceğinden emin olabilirsiniz. Arama ağı Reklamlarınız, kullanıcı bir sitenin dizini üzerinde gezinirken sonuçlar sayfasının bir parçası olarak arama sonuçlarının yan tarafında ya da üzerinde veya alakalı arama sayfalarında görünebilir. Küresel arama ağımız, Google Ürün Arama ve Google Grupları’nın yanı sıra aşağıdaki varlıkları içerir:

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)