Güncel 2018 SEO Araçları

Güncel 2018 SEO Araçları

Optimizasyon çalışmalarının temel taşı olan SEO Araçları her yıl güncellenen algoritmalara uyumlanarak ve sektöre yenilikler katarak hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.

Tazelenmiş 2018 SEO Araçları bir arada:

HTTP Header Check: HTTP başlıkları, tarayıcı, sunucu ve sayfa arasında kurulan HTTP alışverişinin temel parçasıdır. Site işlerliğini kontrol edebilmeniz için bir kolaylaştırıcı.

GWT: Google Search Console, web sitesi olan bilgisayar kullanıcılarına Google tarafından ücretsiz sunulan bir web hizmetidir. Siteleri ve mobil uygulamaları Google dostu olacak şekilde oluşturmak ve korumak için gerekli verileri ve araçları sunar.

XML Beautifier:  XML’leri takip edebilmenizi ve hataları görebilmenizi kolaylaştıracak şekilde düzenleyerek harita formatına sokan bir site.

HTML Validation: Web sayfanızdaki HTML kodunun, W3 Konsorsiyumu tarafından belirlenen standartlara uygunluğunun denetlenmesini kolaylaştırır.

Image Compression: Bir görüntü dosyasının kalitesini etkilemeden veya kalitesini düşürmeden boyutunu azaltan bir sıkıştırma tekniği.

UX Project Checklist: Ziyaretçilerin sitenizde gezinme deneyimini kolay ve zevkli hale getirmenize, içeriğinizi açık ve tutarlı bir şekilde düzenlemenize yardımcı olacak bir rehber. İçerik stratejisi, dil, marka özellikleri, kullanıcı kültürü, dili ve ürün ilişkilendirmesini kolaylaştırır.

Webmaster Central Blog: Site tarama ve dizine ekleme hakkındaki son haberleri takip edebileceğiniz Google’ın resmi yayını.

Schemas:  Internet üzerinde, web sayfalarında, e-posta iletileri ve daha pek çok alanda yapısal veriler için şemalar oluşturma, koruma ve geliştirme misyonunu üstlenen kolektif oluşum.

Share Tally: Yayın başına toplam paylaşım sayısını izleyebilmenizi sağlayan uygulama.

Google Webmaster Tools: Google’ın web yöneticileri ile iletişim kurma mekanizmasıdır. Sitenizle ilgili sorunları tanımlamanıza yardımcı olmanın yanı sıra zararlı yazılımların virüslerinden etkilenip etkilenmediğinizi size bildirmeye uzanan faydalı hizmetleri vardır.

Searchmetrics Suite:  Pazarlamacıların veri güdümlü içerik pazarlaması yaklaşımlarını kolaylaştırır ve ROI tespiti sağlar. İşlem verilerinden oluşan muazzam bir veri tabanına sahiptir. Searchmetrics, rakiplerin hedef kitlelerini çekmek için kullandıkları içeriği keşfeder.

Screamin Frog – Duble Copy: SEO Spider, web sitelerinin bağlantılarını, resimlerini, CSS, komut dosyası ve uygulamalarını tarayan PC, Mac veya Linux’a yerel olarak yükleyebileceğiniz bir masaüstü programıdır.

Anahtar Kelimeler için kullanabileceğiniz 2018 SEO Araçları

 

Google Keywords Planner:  Site trafiğinizin artırması, kampanya ve SEO çalışmalarının başarılı olması için doğru anahtar kelimeler seçmenize yardımcı olur.

Uber Suggest: Ubersuggest, içerik pazarlama stratejinizi kurgulamak ve uygulamak için anahtar kelime fikirleri üretmenize yardımcı olur.

Youtube Keyword Tool:  YouTube Anahtar Kelime Aracı, uzun anahtar kelimeleri doğrudan YouTube’dan bulmak için kullanılan ücretsiz bir anahtar kelime aracıdır.

Serpfox:  Serpfox binlerce arama motoru sonucunu tarar ve web sitenizin anahtar kelime sıralamalarını size geri bildirir.

Snippet Test Tool: Yapısal veri kullanımı, Google aramalarında etkinliği artıran yardımcı bir SEO aracıdır. Schema.org’da bulunan içerik şablonlarını kullanarak içerik ve bilgileri daha düzgün sunmanız ve Snippet Test Tool ile bu verileri test etmeniz mümkün. Düzgün yapılmış işaretlemelerle Google’ın dikkatini çekebilir ve arama sonuçlarınıza zengin snippet’ler ve ek özellikler katmasını sağlayabilirsiniz.

Adwords Keyword Planner:  AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı ile kampanyalarınızı oluşturmanıza yardımcı olacak anahtar kelime fikirleri alın.

Screamin Frog – Duble Copy:  Md5 algoritması kullanarak URL’leri, sayfa başlığı, açıklama veya ara başlık gibi kısmen kopyalanarak çoğaltılan öğeleri denetleyerek düşük içerikli sayfaları bulur.

Birden fazla konuda size yardımcı olabilecek 2018 SEO Araçları

 

Semrush:  Analitik raporlarla rakiplerinizin reklam stratejileri, organik ve paralı aramaları ve bağlantılarına ilişkin bilgileri edinmenizi sağlar. Mevcut rakiplerinizin anahtar kelimelerini, yeni organik rakipleri, alan adlarındaki pozisyon değişikliklerini takip etmenize yardımcı olur. Böylelikle SEO’nuzu gücendirerek, sıralamada yukarı çıkabilirsiniz.

Google Disavow Tool:  Eski Google spam ekipleri lideri Matt Cutts tarafından adil rekabet için yaratılan anti SEO aracı. Disavow Tool ile internet sitenize isteğiniz dışında gelen spam bağlantıları engelleyebilir, istemediğiniz backlink kaynaklarından kolayca kurtulabilirsiniz.

Linkdetox:  Sitenize zarar veren kötü bağlantıları kolayca bulmanızı sağlayan araçlardır. Backlink profilinizi temiz tutmanızı kolaylaştırır, Google cezalarından kurtulmanızı sağlar ve tekrar kendi sıralamanıza yükselmenize yardımcı olur.

Ahrefs: Arama trafiğinizi artırmak, rakiplerinizi araştırmak ve nişinizi izlemek için kullanabileceğiniz araçlar.
Ahrefs, rakiplerinizin neden üst sıralarda olduğunu, onları aşmak için ne yapmanız gerektiğini öğrenmenize yardımcı olur.

Positionly:  Positionly adıyla tanıştığımız ürün kendisini Unamo SEO olarak yeniledi ve geliştirdi. Gelişmiş SEO Performans İzleme ve Analytics Paketleri mevcut. SEO’nuzu ölçümlemeniz ve geliştirmeniz için benzersiz raporlama ve rakip analizi sunan güvenilir bir sıralama takip aracı.

Deep Crawl: DeepCrawl, kendi kendinize kontrol edebildiğiniz bulut tabanlı bir web tarayıcısıdır.  Web sitenizin mimarisini analiz etmenize ve SEO performansınızı artırmak için teknik sorunları anlamanıza ve izlemenize yardımcı olur.

Moz: Bağlantı oluşturma, anahtar kelime araştırma, web sayfası performansı ölçümleme, yerel listeleme denetimleri ve daha pek çok şeyi tek çatı altında toplayan en iyi ücretsiz araçları burada bulabilirsiniz.

Web Crawling: Web Spider ya da Web Robot olarak da bilinir. İnterneti otomatik ve metodik şekilde tarayan yazılımdır. Bu tarama Web Crawling ya da Spidering olarak anılır. Pek çok site, özellikle de arama motorları, web crawling’i güncel veri toplama aracı olarak kullanmaktadır.

Link Research Tools:  Web siteleri için gerçek zamanlı bir bağlantı koruma ve arama motoru optimizasyonu platformudur. Google cezalarından kurtulmaya, geleceğe yönelik cezalardan korunmaya, rakipleri anlamaya, büyümeye ve proaktif bağlantı kurma yoluyla trafiği artırmaya yardımcı olur.

Social Bakers:  Markaların AI destekli pazarlamayla sosyal medyada etkin çalışmalar yarmasına yardım eden bir oluşum. Uygulanabilir AI destekli bilgilere dayandırılmış ve kişiselleştirilmiş içeriklerle etkileşim artırma ve büyüme fırsatı sağlıyor.

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)