İnovasyon ve Tasarım Yılı Tanıtım Gecesi

İnovasyon ve Tasarım Yılı Tanıtım Gecesi

2016 yılından bu yana,  her sene farklı bir tematik yıl ile dikkat çeken Lüleburgaz Belediyesi, 2018 yılını  “İnovasyon ve Tasarım Yılı” ilan etti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Medeniyet yolunda başarı, yenileşmeye bağlıdır.” ilkesi ile çıktıkları yolda, “Her yerde, her şeyde, herkes için inovasyon ve tasarım” dediler ve bunu muhteşem bir gece ile duyurdular. 25 Aralık 2017 tarihinde Lüleburgaz’da düzenlenen gece de, geride bıraktığımız yıl boyunca çeşitli kereler eğitim etkinliklerini düzenleyen taraf olarak bizim de yerimiz ayrılmıştı.  Sosyal Medya Kampüsü ailesi, Lüleburgaz Belediyesi desteği ile yıl boyunca eğitim ve etkinlikler düzenledi.

Lüleburgaz Belediyesi, ilan ettiği 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı l kapsamında, hayata geçirilmesi planlanan fikir ve projelerini,  davetlileriyle paylaştı. Girişimcilik ve tasarım dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra, yerel ve ulusal basın ile çok sayıda katılımcının yoğun ilgi gösterdiği gecenin, açılış konuşmasını ünlü sunucu Metin Uca gerçekleştirdi.

Gecede, Lüleburgaz Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Direktörü Dilek Çetin Çivi, Lüleburgaz Belediyesi’nin gelecek vizyonu ve 2018 Inovasyon ve Tasarım Yılı planlamalarına dair bilgi verdi. Çivi, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA) içerisinde yer alacak, kuluçka merkezi ve eğitim salonlarının kapılarının ise girişimci zihinlere ardına dek açık olduğunu belirtti.

Dilek Çetin Çivi’nin konuşmasının ardından, bilişim ve teknoloji alanında çalışmalarıyla tanınan, önemli teknoloji yazarlarından Serdar Kuzuloğlu, “İyi Fikirler Taze Yenir” başlıklı konuşmasıyla sahnede yerini aldı.

Gece de söz alan diğer konuşmacı Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, “Mutluluk başarmayarak mümkün değil, ancak başardığımızda mümkün olan bir şey.” diyerek; 2018 yılı ve sonrasında, başarı ve değişimin peşinden azimle gitmeye devam edeceklerinin vurgusunu yapmış oldu.

2018 yılı İnovasyon ve Tasarım Yılı’nda çalıştaylar, yarışmalar, eğitimler, paneller, sergiler vb. inovasyon, tasarım ve girişimcilik konularında birçok etkinlik planlanmış. Lüleburgazlılar,  birlikte öğrenip, uygulayacakları ve bunu kentlerinin her köşesinde hissedebilicekleri bir yıla girdi. Temalı yıl boyunca, Lüleburgaz’ın  farklı noktalarında şaşırtıcı ve ilham verci tasarımlar, eğlenceli yarışmalar, yenilikçi girişimler, katılımcı kadınlar ve çocuklar görmek mümkün olacak. 

Lansman gecesinde sahneye bir çok kişi davet edilerek Belediye Başkanı Emin Halebak tarafından şilt verilerek onurlandırıldı.  Sosyal medya Kampüsü Kurucusu Baturay Elönü’de Lüleburgaz Belediyesi Ulusal elçisi olarak sahnede şiltini Emin Halebak’tan aldı.

Gelişim ve değişime yönelik tüm çabalar, biz Sosyal Medya Kampüsü ailesi için de çok kıymetli. En küçük alanda gerçekleşen değişimin, genele yayılan zincirleme etkisinin farkında olan Lüleburgaz Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde  ilan edilen ‘2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı’ hakkında detayları merak ediyorsanız,  buradan https://goo.gl/tDFqTT ulaşabilirsiniz.

5 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)