Instagram Pazarlama

Instagram Pazarlama

Instagram‘ı bilmeyenimiz yok aslında tüm paylaşım sitelerinin ortaya çıkış amacı insanların kendilerini ifade etmelerine yöneliktir. Bunun en çekici tarafı da görsel olarak bir şeyler ortaya konulmasına olanak tanınmasıdır. İnsanlara çekici gelen bu olanak için Instagram, diğer paylaşım sitelerinden farklı olarak daha çok görsel paylaşımlar sağlıyor.

Instagram pazarlamasına gelirsek bu portalda pazarlama çok daha kolay ve aktif olarak yapılabiliyor. Bunun nedeni de görsel paylaşımların diğer paylaşımlardan daha etkili olmasından kaynaklanır. Instagram pazarlama ile daha aktif ve hızlı pazarlama olanaklarından yararlanın.

Instagram Facebook tan Sonra En Çok Vakit Geçirilen Site!

Facebook biliyorsunuz ki herkesin her gün mutlaka kontrol ettiği sitelerden birisi. Facebook tan sonra ise görsel paylaşımları ile dikkat çeken Instagram sırada.  300 milyondan fazla üyesi olan ve hızla büyüyen Instagram, aynı zamanda en hızlı büyüyen siteler arasında.Instagram’da pazarlama yapmak en akıllıca hamle olacaktır.

Neden Instagram Deme! Her şey Gözler Önünde

Instagram hakkında çok bilginiz yoksa bu siteyi mutlaka inceleyin. Burada olmanız için birçok sebep var.

 • Markanı görsel sunma keyfini yaşa. Görsel paylaşımlar her zaman için daha fazla etki yaratır.
 • Takipçilerinizin sürekli olarak logonuz ile karşılaşması, hafızalarda yer etmenizi sağlar.
 • Firma isminizin yanında görsel özelliklerin olması, firma tanınırlığınızın kalıcılığını sağlar.
 • Takipçi sayınız arttıkça firma karlılığınız ve müşteri potansiyeliniz artar.

Sıkı bir Instagram kullanıcısıysanız, sitenin tüm özelliklerine hakim olursunuz. Böylece buradaki tüm alternatiflerden yararlanabilirsiniz.

instagram pazarlama

Instagram da Pazarlama Yaparken Neye Dikkat Edeyim?

Eğer pazarlamanız için Instagram ı tercih ettiyseniz, takipçilerinizin her birini müşteriniz olarak kabul etmeniz ve her türlü soruya dinamik özellikleri kullanarak cevap vermeniz gerekir. Bize telefonla ulaşın gibi mazeretler, firmanızın imajını zedeler.

 • Görsel paylaşımlarınız için yapılan yorumlara kısa zaman içinde geri dönün. Her zaman orada olduğunuzun bilinmesi firmanız için olumlu etki yaratır.
 • Firmanız için kısa bir açıklama ve tanıtım yazısı yazın.
 • Profil fotonuz logo olmak zorunda değil. Farklı fotolar seçebilirsiniz.
 • Firmanız ile ilgili resimlerden sadece ürün fotoları olmasın. Çalışanlarınızın fotolarına da yer verin.
 • Tüm ürünlerinizin fotoları değil de özel ürünlerinizin fotolarını yayınlamanız merak uyandırır.
 • Instagram araçlarını kullanarak ziyaretçi sayısını takip edin. Buna göre farklı stratejiler geliştirebilirsiniz.
 • Uygun durumlarda bazı takipçilerinizi etiketleyerek etkileşimi arttırabilirsiniz.
 • Hashtag leri atlamayın. Instagram için hashtag ler bir zorunluluktur. Uzun hashtag ler yerine kısa ve anlaşılır hashtag leri tercih edin.
 • Foto paylaşımları kadar video paylaşımlarının da önemli olduğunu unutmayın.

Instagram ile Nasıl Pazarlama Yapılır?

 • Firma ürün ve hizmetleriniz hakkında paylaşımlarınızı sıklaştırarak,
 • Görsellerinizi kişiselleştirerek firma popülerliğinizi arttırarak,
 • Takipçilerinizi arttırarak ve onların görsellerini kullanarak,
 • Paylaşımlarınıza konu ile ilgili hashtag ler ekleyerek,
 • Diğer sosyal paylaşım siteleri ile bağlantılı paylaşımlar yaparak pazarlama taktiklerini uygulayın.

instagram nedir

Hashtag nasıl kullanılır?

İnstagramda ücretli reklamlarda yapsanız mutlaka her zaman kullanmanız gereken #hashtag kullanımı içn ayrıca bahsetmek gerekiyor.#hashtag etiketleri görünürlüğünüzün arttırmanın en kuvettli yolu hatta intsagram üzerinden ücretli reklam çıkamıyorsanız tek yolunuz.Stratejik önem taşaıyan #hashtag etiketlerini belirlerken markanızın sekötrüyle ya da kişisel hesabınız ise paylaştığınız fotoğrafla alakalı olacak konu başlıklarına göre #hashtag etiketlerini belirlemeniz size başarıya götürmeye yetecektir.

Hashtag etiketlerini belirlerken mutlaka instagamda araştırma yapamayı unutmayın ve paylaşımın en çok olduğu Hashtag etiketlerini belirlerler paylaşımlarınızda daha fazla aksiyon görebilirsiniz.Markanız için de bir Hashtag belirlemeniz kullanıcıların ürünlerinizi paylaşırken markanız için belirlediğiniz Hashtag’i kullanarak paylaşım yapmasını sağlar ve bu sayede tüketicilerinizi izleme şansı yakalarsınız.

Marka yönetiyorsanız instagramı çok yönlü kullanabilirsiniz özellikle takipçilerinize promosyon kampanyaları düzenleyerek markanız adına instagramda paylaşımlar yaptırarak markanız hakkında içerik üretebilirsiniz ki bu tür kampanyaları geri dönüşlerinin yanı sıra dolaylıda olsa SEO etkisi de yaratıyor.Tüm kampanyalarda olduğu gibi bu kampanyada da markanız için belirlediğiniz ya da kampanyanıza özel belirlediğiniz Hashtag etiket kurguları kampanyanızın etkisini arttıracaktır.

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)