Instagram Yönetimi İçin Kullanılacak En İyi Toollar

Instagram Yönetimi İçin Kullanılacak En İyi Toollar

Instagram Yönetimi İçin Kullanılacak En İyi Toollar yazımızla size Instagram kullanırken daha profesyonel olabilmenin kolaylığını sunuyoruz. Markaların Instagram rekabetinin artığı şu dönemde, Instagram stratejinizi doğru bir şekilde kullanmanız için en etkili Instagram yönetimi toollarını bugün ki yazımızda sizin için derledik.

İhtiyacınızı karşılayacak en Instagram yönetimi toolları ve bu toolların doğru kullanımı ile Instagram hesaplarınızı profesyonel olarak yönetebilir,hesaplarınızı erişim ve etkileşimde verimli hale getirebilirsiniz.

İlk olarak 2010 yılında fotoğraf filtreleme uygulaması olarak hayatımıza giren Instagram kısa bir süre içinde hızla büyüyerek Sosyal Medya ağları içinde büyük bir pasta dilimine sahip oldu. Haliyle markalarda bu büyük pastadan verim alabilmek için Instagram hesaplarına ve yönetimine oldukça önem vermeye başladı. Ve buna bağlı olarak da Instagram yönetiminde işlerimizi pratikleştiren bir çok Instagram yönetimi toolları hayatımıza girmeye başladı.

Gelin şimdi Instagram iş stratejinizi geliştirebileceğiniz Instagram yönetimi toollarına yakından bakalım.

Hootsuite

2008  yılında Ryan Holmes tarafından oluşturulan bir sosyal medya yönetim platformudur.

Hootsuite ileInstagram, Twitter, Facebook, Linkedin, Pinterest gibi tüm Sosyal Medya hesaplarınızı yönetebilir, planlayabilir ve roparlayabilirsiniz.

Aynı anda yüzlerce sosyal medya içeriklerinizi CVS formatında yükleyebilir, otomatik olarak planlayarak zamandan tasarruf edebilir ve iş yükünüzü hafifletebilirsiniz. Bu arada planladığınız içeriklerinizde dilediğiniz zaman değişiklik yapma olanağı da tanıyan Hootsuite, en çok tercih edilen Instagram yönetim toollarının  en önemlisi içerisinde yerini alıyor.

Sosyal Medya hesaplarınızı profesyonel bir şekilde güçlü ve zayıf tüm yönlerini analiz etmenizi sağlayacak Hootsuite kullanıcı yorumlarına kolayca cevap vermenizi de sağlıyor.

Aynı zamanda içerik koordinatörlüğü sayesinde ilginç Sosyal Medya içeriklerini kolayca bulup paylaşabilirsiniz. Takım yönetimi yani ekibinize onay iş akışı sunabilirsiniz. Bana kalırsa hem web sitesi üzerinden hem de mobil uygulaması sayesinde sizlere kolaylık sağlayacak  30 günlük ücretsiz deneme sürümü de mevcut olan Hootsuite ile hemen tanışın ve faydalarını keşfedin.

Sendible

İngiltere merkezli bir Sosyal Medya yönetim tooludur. Hootsuite’in ciddi bir rakibi olmayı başaran Sendible tüm Sosyal Medya  hesaplarınızı tek bir yerden yönetmenizi geliştirmenizi sağlayan bir araçtır. Sosyal Medya hesaplarınızın ölçümünün yanında e-posta kampanya ölçümlerinize olanak sağlar. Ayrıca bu kampanyalar içinde birçok şablonlar bulunuyor.

Zamandan ve emekten tasarruf etmek istiyorsanız Sendible sayesinde  postlarınızı toplu olarak ya da sırayla planlayabilirsiniz. Görsellerinizi, dilerseniz  iş birliği içinde olan Canva ile yeniden tasarlayabilme imkanını da sunan Sendible, Google Analytics entegrasyonu ile de  gelişmiş raporlama ve daha derin bilgilere ulaşmanızı sağlıyor. Ulaştığınız rapor ve istatistiklerinizi günlük, haftalık ya da aylık olarak ekip arkadaşlarınız veya müşterileriniz ile sağlıklı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Sendible kullanarak Instagram ya da diğer sosyal medya hesap yönetimlerinize ayırdığınız vakti yarısına indirebilirsiniz.  Bu arada  30 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcut. Bence denemeye değer.

Buffer

Sendible, Hootsuite gibi tek bir tek bir platformda Instagram dahil  tüm Sosyal Medya hesaplarınızı yönetebileceğiniz Buffer, paneli üzerinde  ekibinizle içerikler üzerinde işbirliği yapmanıza olanak sağlıyor. Büyük bir kitleye hizmet veren Buffer’ın,  Analyze uygulaması ile   markanızın Instagram hesabının  büyümesi için gerekli fikirleri alıp, istatistiklerinizi analiz edip kitleniz markanızın etkileşimlerine bakıp harika raporlar hazırlayabilir ve satışlarınızı arttırmak için  öneriler alabilirsiniz.Yine Buffer’ın kendi içinde Peply uygulaması ile de Sosyal Medya da müşteri taleplerine yanıt verebilir çözümler sunabilirsiniz.

eClincher

İşletmeler, markalar ve ajanslar için muazzam bir hesap yönetim aracı olan eClincher ile tüm hesaplarınızı bu toola bağlayabilir, müşterilerden gelen yorum ve mesajlara hızla yanıt verebilir, planlama yapabilir gerekirse otomatik gönderi sıralamasını kullanabilir, canlı yayın yapıp etkileşimleri arttırabilir, önerilen ve size uygun içeriklerle dünyadan haberdar olabilir ve sizin için en uygun içeriklere ulaşabilirsiniz.  Gelişmiş Analytics ile ölçümleme yapıp raporlarınızı özelleştirebilirsiniz.  Ayrıca eClincher Google ve Bitly’deki otomatik bağlantı kısaltıcıyı, ücretsiz stok görüntüleri,  hareketli gifleri, fotoğraf düzenleyiciyi, Canva entegrasyonunu bünyesinde barındırıyor. Diğer toollardan farklı olarak birleşik mesaj kutusu olan eClincher ile hesaptan hesaba geçmeden direk müşterilerinizden gelen mesajlara yanıt verebilirsiniz.

Iconosquare

Iconosquare  basit arayüzü sayesinde çok fazla tercih edilen Instagram yönetim toolları arasında yerini alıyor. Anlaşılır görselli analizleri ile Instagram hesabınız ile alakalı ilerleyen zamanlarda nasıl bir strateji izlemenize dair içgörü hazırlamanızı sağlıyor. Iconosquare farklı marka ve şirketlerin çoklu olarak tek bir yerden yönetmenize de olanak tanıyor. Gönderi yayınlama,  coğrafi konum paylaşma ve kişi etiketleme özellikleri bulunan Iconosquare  ile Instagram  hesap yönetiminizle doğru kitlelere ulaşmanız hiç de zor olmayacak. Ayrıca Iconosquare sayesinde 100’den fazla sektörde rakip analizinde bulunabilir ve markanızı bu yönde geliştirebilirsiniz.

Hiç tereddüt etmeden yukarıda yer alan toollardan senin için en uygun olanları seç ve bu doğrultuda zamandan tasarruf Instagram  stratejini geliştir.

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)