Instagram’a “Taslak Olarak Kaydet” Özelliği Geldi

Instagram’a “Taslak Olarak Kaydet” Özelliği Geldi

#SosyalMedyaKampüsü Business Development Director

Gözde Elönü
#SosyalMedyaKampüsü Business Development Director

Yayınladığı yeni güncelleme ile Instagram kullanıcılarını “Save Draft” özelliği ekleyerek karşıladı.  Peki yeni gelen bu özellik kullanıcılara neler sağlıyor, içeriği neler?

Son dönemin popüler uygulamalarından olan Instagram, kullanıcıların yanı sıra markaların da giderek daha fazla başvurduğu bir mecra. Bu doğrultuda Instagram her iki kitlenin de taleplerini karşılamak adına yeni özellikler ekleyerek daha verimli ve zaman geçirilen bir uygulama deneyimi yaratmaya devam ediyor.

Ağustos ayında yayınladığı güncellemeyle Instagram, kullanıcıların kendilerine gelen mesajları taslak olarak kaydetmelerini sağlayan “ Save Draft” özelliğini duyurmuştu.

Kullanıcıların içeriği geri getirebilmelerini sağlayan taslak olarak kaydet  özelliği, yayınlanan yeni güncelleme ile tüm kullanıcılara sunuluyor.

İnstagram’a “Taslak Olarak Kaydet” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yeni bir içerik oluşturduktan sonra, içeriği yayınlamayıp “Back(Geri)” tuşuna basarak uygulama tarafından sağlanan otomatik kayıt özelliği ekranınıza aşağıdaki gibi geliyor.

instagram_yeni_guncelleme

Taslak olarak kaydettiğiniz içeriğe “Library(Kütüphane)” bölümünden ulaşabilirsiniz.İçerikler yalnızca filtreye sahip olması, bir başlık/kişi/konum ya da kullanıcı etiketine sahip olması halinde taslak olarak kaydedilebilecekler.

Kullanıcılar ayrıca değişiklik yaptıkları fotoğraf-videoları yayınlamamaları halinde taslak olarak kaydedebilecek, daha sonraki bir süreçte kayıtlı şekliyle içeriği yayınlayabilecekler.

15 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)