Instagram’a Yeni Özellikler Geldi

Instagram’a Yeni Özellikler Geldi

#SosyalMedyaKampüsü Business Development Director

Gözde Elönü
#SosyalMedyaKampüsü Business Development Director

Facebook’un 2012’de Instgram’ı satın almasıyla birlikte, mobil uygulamada kullanıcı deneyimini daha keyifli hale getirecek yenilikleri hızla hayata geçirmeye devam diyor.

Instagram geçtiğimiz yaz ayında Stories özelliğiyle oldukça yankı uyandırmıştı. Snapchat’e benzediğini söyleyenler, beğenip-beğenmeme konusunda ikiye ayrılan grupların, bugün bu özelliğe oldukça alıştıklarını gözlemliyoruz. Hatta markalar için de pazarlama kampanyalarında kullanabilecekleri yaratıcı bir alan sağladığını da söyleyebiliriz.

Şirketin CEO’su Kevin Systrom yaptığı duyuruda yeni güncellemelerin Instagram’ı daha güvenli bir platform haline getirmeyi hedeflediklerini paylaştı.

Instagram’da sizi kimlerin takip edebileceğini belirleyebileceksiniz!

Instagram’da çok kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılabilen yorumları devre dışı bırakma özelliğini artık tüm kullanıcıları için geçerli kılacak. Kullanıcı, herhangi bir gönderi eklerken son aşamada “Gelişmiş Ayarlar” butonuna tıklayarak yorumları kapatmak için gerekli olan seçeneği bulabilecekler.


instagram-yorumlara-begeni-ozelligiYorumlara beğeni özelliği

Kullanıcılar paylaşımlarına gelen yorumları, gönderilerde olduğu gibi beğeni yapabilecek. Yorumun yanında bulunan kalp iconu ile bu özelliği kolayca kullanabilecekler.

Gizli hesap kullananlara yeni bir özellik!

Hesabınızı gizli olarak kullanıyor ve takipçi olarak kabul ettiğiniz bazı kişileri artık takipçiniz olmaktan çıkartmak istiyorsanız, yeni güncellemeyle bunu yapabileceksiniz. Takipçilerinizden çıkarttığınız kişiler durum ile ilgili herhangi bir bildirim veya haber, almayacaklar.

Instagram zor durumdaki insanlara yardım edecek

Yeni gelecek güncelleştirme ile birlikte, paylaştığı gönderi veya yaptığı yorumlardan bir takım psikolojik zor durumlardan geçtiğini anladığınız kullanıcıları anonim olarak Instagram’a şikayet edebileceksiniz.

7 gün 24 saat raporları inceleyecek olan Instagram ekibi, bu kişileri fark ettirmeden onlara yardımcı olabilecek yerlerle iletişime sokacak.

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)