Mail Marketing Ekim Ayı Tavsiyeleri

Mail Marketing Ekim Ayı Tavsiyeleri

Eylül ayının yazdan kalma günlerinden sonra artık sonbahar yüzünü göstermeye başladı. Ekim ayında sonbaharı tam anlamıyla yaşayacağız. Yağmurlar bastırıp,  havada gittikçe soğurken markaların sonbahar-kış sezonu koleksiyonları e-maillerimizi süsleyebilir. Bunun yanında mail marketing  olmazsa olmazı özel gün ve haftaları kutlanabilir, bunlara özel içerikler, konseptler, koleksiyonlar oluşturulabilir.

Ekim ayı özel gün ve haftaları sizler için listeledik. Markanıza uygun olanı bulmanız, kampanyanıza uygun konseptler yaratabilmeniz için neler yapılabilir inceleyelim.

 

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü

 Böyle değerli bir günde sosyal sorumluluk hatırlatmaları yapmak, marka imajınıza olumlu etki oluşturacaktır. Pazar gününe denk gelmesi sebebiyle huzurevi ziyaretlerine vurgu yapılabilir. Özellikle sosyal sorumluluk bazlı iletişimlerde doğrudan satış odaklı mail atılmamasına dikkat edilmelidir. Sosyal sorumluluk mailleri, bir sonraki satış odaklı kampanyanız için markanıza artı değer katacaktır.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

 Doğanın tek sahibi insanoğlu olmadığı, hayvanların da doğada önemli yere sahip olduğu üzerinde durulabilir. Hayvanlara zarar verilmemesi gerektiği, hassasiyetin hepimizin görev edinmesi gerektiği vurgulanabilir. Markaların hayvanlara yönelik herhangi bir çalışmaları var ise mail aracılığıyla müşterileriyle paylaşılabilir. Hayvanlara yönelik ürün satışı yapan markalar, mail marketing çalışması için Hayvanları Koruma Günü’nü çok güzel değerlendirebilir.

  4 – 10 Ekim Dünya Uzay Haftası

 Uzay çağına adım adım ilerlerken, markalarda bu çağda kendine yer edinmesi için Dünya Uzay Haftası’da çalışmalara başlayabilirler. Markalar olarak iletişim çalışmalarında uzayı kullanırsanız, yenilikleri takip eden ve çağa ayak uyduran izlenimi yaratabilirsiniz. Uzayı betimleyen oyuncaklar ve aksesuarların satışı için güzel bir hafta olabilir.

  9 Ekim Dünya Posta Günü

 Çağın getirisi olarak artık elimize gelen bir postamız olmasa da mail kutumuzu gelen markaların bizimle iletişime geçtiği e-postalarımız var. Bugünü müşterilerinize markanızı hatırlatacak, size özel maillerle değerlendirebilirsiniz. E-ticaret markaları da “ücretsiz kargo” kampanyası yaparak bunu e-mail ile duyurabilir.

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü

 Ruh sağlığımıza, beden sağlığımız kadar dikkat etmemiz gerekiyor. Ruhumuzu besleyen, ruhumuza iyi gelen ne varsa ona zaman ayırıp yapmalıyız. Unutmamalıyız ki hayata anlam katan ruhumuzdur. Bu kapsamda markalar müşterilerin ruhunu besleyecek aktiviteler, organizasyonlar yapıp, müşterileri ile mail yolu ile iletişime geçebilir. Kadınların ruhunu besleyen, onları mutlu eden alışveriş konusunda da onlara güzel fırsatlar sunulabilir. Müşterilerinize, mutlu olacağı anlar yaratması için  markalara ait özel ürünler ile konseptler oluşturulup ilham verilebilir.

  17 Ekim Dünya Yoksullukla Mücadele Günü

 Yoksullukla mücadele bir gün yapılmasıyla sonuç alınamayacak kadar derin bir konu iken markanızın yoksulların farkındalığı için iletişim kurması insanlar üzerinde olumlu etki olacaktır. Markanızın yarattığı istihdam ile üretimde pay sahibi olarak, mücadelede en önemli görevi üstlendiğinizi vurgulayabilirsiniz. Birliktelik mesajı vererek, müşteri ile ilişkinizi sağlamlaştırabilirsiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ekim ayının en özel günü Türkiye Cumhuriyeti’nin yaş dönümü. Markalar birlik, beraberlik duygularını ön planda tutarak müşterileriyle iletişime geçebilir.  Böyle anlamlı bir güne markanızın da önem veriyor oluşu, insanların size olan sevgi ve saygısını artıracaktır.

31 Ekim Dünya Tasarruf Günü

Markalar olarak insanları ürünlerinizi tüketmesi için yönlendirmelerde bulunsanız dahi onları tasarruf konusunda bilgilendirmeniz samimiyetlik konusunda size avantaj sağlayacaktır.Tasarruf Günü’ne özel, müşterileriniz tasarruf edebilsin diye indirim fırsatlarınızı mail yoluyla iletebilirsiniz.

Ele aldığımız bu önemli günler ve haftalar mail marketing ile satış için konsept, kampanya oluşturmanızda yardımcı olabilir. Ayrıca özel gün ve haftalar, müşterilerinize markanızı hatırlatmanız, yaptığı çalışmaları vurgulamanız, markanızın önem verdiği değerleri belirtmeniz için etkili bir araç olacaktır.

[social_warfare]

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)