Mail Marketing Eylül Ayı Tavsiyeleri

Mail Marketing Eylül Ayı Tavsiyeleri

Kullanıcıların dijital dünyaya verdiği önem sonucunda markalarında dijital pazarlama stratejilerine olan ilgileri her geçen gün artıyor. Bütçe konusunda ekonomik ve  online pazarlamanın en önemli dalı olan mail marketing, mesajınıza yönelik kampanya mailleri kullanıcı üzerinde yüksek etki bırakıyor. Yapılan araştırmaya göre ABD’li kullanıcıların %33’ü gönderilen mailler ile siteye gidip online alışveriş yapıyor.

Sms metni yerine uygun içerik ve görsellerle tasarlanan Mail Marketing’in doğru hedefleme ve doğru segmentasyonu ile kitlenizi doğrudan web sitenize yönlendirme imkânı verir Böylece düzenli gönderilen görselli mailler ile markanızın akılda kalmasını sağlayabilir ve pazarlamanızı kolaylaştırabilirsiniz. Mail Marketing ile dijital dünyanın fırsatlarını avantaja çevirmek markanıza mutlaka artı değer katacaktır. Gönderilen maillerdede ki okunma bilgisi, tıklama oranı, ulaşılan ulaşılmayan mail adedi, spam oranları mail kampanyasının bize genel performansı arasında bilgi verir. Böylece mail marketing ile müşterilerinizi yakından tanıyabilir ve bu yönde stratejinizi geliştirebilirsiniz.

Kısaca bahsettiğimiz mail marketing ile eylül ayında neler yapılabiliriz beraber inceleyelim.

8 Eylül Dünya Okuma Günü

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) tarafından ilan edilen “Dünya Okuma Yazma Günü” her yıl 8 Eylül’de kutlanıyor. İnternetin yaygınlaşması ile okumayı her ne kadar  olumsuz etkilediği dile getirilse de kitap kurdu olan birçok okuyucunun kalbini çelmenin yolu bu özel günde onlara kendinizi hatırlatmanız ve özel teklifler sunmanız olacak.

2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı 

9 Haziranda karnelerin dağıtılması ile 3 aylık yaz tatili dönemi 18 Eylül’de sona eriyor. Bu durum öğrenciler için hüsranken bu alanda hizmet veren firmalar için büyük mutluluk olacak. Okulların açılması ile birlikte birçok ihtiyaçta beliriyor. Hepimiz bu yollardan geçmemiş miydik?  Kırtasiyesiydi, okul üniformasıydı, yeni ayakkabısıydı derken listeler uzuyor da uzuyor. Sizde bu alanda hizmet veren firma olarak çok geç olmadan  uygun mesaj ve kampanya içeriğinizle bu eşsiz fırsatı değerlendirmenin tam zamanı.

Mail Marketing ile Sonbahar Alışverişinizi Canlandırabilirsiniz

Yaz döneminin sonuna gelmeye başladık bile. Bundan birkaç gün öncesine kadar sıcakların kavurduğu günlere yavaş yavaş veda etmeye başlayacağız. Yazlık kıyafetlerimizin ayakkabılarımızın, aksesuarlarımızın yerine sonbahar modasına uygun renk ve kıyafetler damga vuracaktır. Diğer markalardan bir adım öne geçmek için şimdiden son bahar kampanyalarını başlatmak sizce de güzel olmaz mı? Hediye çekleri, özel indirimler ya da özel kuponlar hedef kitlenizi alışverişe yönlendirebilir ve satın alma için onlara cazip teklifler sunabilirsiniz.

Eylül ayında ki özel günlere özel mail marketing çalışmamızı yaparken genel olarak dikkat etmemiz gereken noktalar var, kısaca bahsedip konuyu sonuçlandıralım derim.

  • Hangi alanda hizmet veriyorsanız verin mail marketing çalışmalarınızda, öncelikle hedef kitlenizi doğru seçmelisiniz.
  • Abartılı kelimelerden kaçınmalı, yanıltıcı ifadelerden uzak, mail içeriğinizle uygun başlık seçmeye özen göstermelisiniz.
  • Kısa, net şekilde uygun içerik ve  görselle  mesajınızı  vermelisiniz.
  • Mesaj başlığınızda indirim, fiyat gibi kelimeleri kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü mailinizi bu durumda spama düşme ihtimali yüksek olacaktır.
  • Mail içeriğinizde harekete geçirici mesajlar mutlaka vermeli, Maillerinizi sosyal medya kanallarınıza entegre etmeyi unutmamalısınız.
  • Mailin önemli avantajından biri de maillerinizi kişiselleştirmek. Kullanıcılarınıza değerli müşterimiz gibi genel bir tabir yerine onlara kendi isimleri ile hitap etmeniz cezbedici olacaktır. Sadece ona özel vurgusu psikolojik açıdan kullanıcıyı siteye yönlendirecektir.
  • Önemli detaylardan biri de mutlaka gönderdiğiniz maillerinizin mobil cihazlara uyumlu olmasına dikkat edin.
  • Yapılan bir araştırmaya göre mail çalışmalarınızın en uygun olduğu gün Cuma olarak belirtilmiştir. Sizde Hedef kitlenizin aktif olduğu günü ve saati belirleyip bu şekilde strateji oluşturabilirsiniz. Daha iyi aksiyon alabileceğiniz için  mail stratejisi oluşturabilirsiniz.
  • Mail sonunda “bilgi almak istemiyorsanız abonelikten çık” gibi butonlara mutlaka yer vermelisiniz.

Fayda görmeniz umuduyla 🙂

7 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)