Mail Marketing Kasım Ayı Tavsiyeleri

Mail Marketing Kasım Ayı Tavsiyeleri

Doğru zamanda doğru mail marketing ile yapacağınız pazarlamanın markanız için getireceği feedbackin ne kadar önemli olduğu aşikar. Sizin için her ay derlediğimiz mail marketing tavsiyelerimize bu yazımızda e-ticaret için son derece önemli olan Kasım ayı ile devam ediyoruz. Markanız için planlayacağınız mail marketing çalışmanıza yönelik önemli gün ipuçları bugünkü yazımızda.

Mail Marketing Kasım Ayı Tavsiyeleri

 

Kasım ayının, e-ticaret siteleri için önemi büyük ve getirisi çoktur. Çünkü dünyada indirimlerle özdeşleşen bir aydır Kasım. Amerika’da başlayan Black Friday,  Çin’de 11.11 kampanyaları en çarpıcı örneklerdir.  Bu kampanyalar doğduğu yerlerde her yıl gelenekselleşirken dünyada da hızla yayılmaya başlamıştır. Ülkemizde özellikle Uzak Doğu’dan gelen 11.11 kampanyalarını kendilerine uyarlayan N11  ve Black Friday Günü kapsamında özel  kampanyalar hazırlayan Hepsiburada’nın bu ayda satışlarında ciddi oranda artış gözlenmiştir.

11.11 İndirimleri 

11 Kasım aslında dünyada “Yalnızlar Günü” olarak bilinir. Fakat bugün de Çin’de 11.11 alışveriş çılgınlığı yaşanıyor. Dünyaca ünlü marka Alibaba, kampanyalar hazırlayıp, eşsiz fırsatlar düzenliyor. Alibaba’nın bu özel günde sağladığı ciro geçen yıl 14.3 milyar dolara ulaşmıştır. Ülkemizde de N11, ismi ile özdeleştirdiği “Yılın En Uğurlu Günü” sloganı ile bir ay öncesinden başlattığı 11.11  kuponları, özel fırsatlar, çekler, hediyeler ve özel sürprizlerle fark yaratıyor. Böylece N11, sunduğu avantajlarla hem marka bilinirliğini arttırıyor hem de kullanıcıları online alışverişe teşvik ediyor. Çin’de başlayıp  ülkemize kadar yayılan 11.11  alışveriş çılgınlığında  hal böyle olunca da markanız için düzenlediğiniz indirimleri bu özel günde fırsata çevirmeniz şart. 11.11 alışveriş çılgınlığına sizde katılıp özellikle mail marketing kampanyası ile kullanıcılara özel çalışmalar yapabilir, aynı zamanda farklı dijital pazarlama çalışmaları da yaparak yılın en yüksek cirosunu elde edebilirsiniz.

Black Friday İle Alışveriş Çılgınlığı

İlk kez 1961 yılında bir gazetede Black Friday (Kara Cuma) söylemi kullanılmıştır. Kasım ayının 4. Haftası tüm dünyada Black Friday olarak bilinir. Peki nedir Black Friday? Amerika’da başlayan ve Thanksgiving Day (Şükran Günü) dan sonra gelen ilk cuma gününe Black Friday denir. Hızla yayılan bu Black Friday kültürü ile markalar teknoloji, giyim gibi aklınıza gelecek birçok alanda indirim fırsatı sunuyor. Black Friday (Kara Cuma) olarak bilinmesinin sebepleri arasında iki söylenti vardır. Bunlardan birisi alışveriş çılgınlığına çok erken saatlerde, sabah gün aydınlanmadan başlanması; diğeri ise insanların alışveriş için hunharca birbirlerini ezmeleri. Bu yıl Black Friday 24 Kasım’a denk gelmekte. Bugünde birçok etkinlik düzenlenir ve markalar baş döndüren çılgınca indirimler yapar. Büyük markaların es geçmediği bu özel günde tüketicileri memnun etmek, yüksek cirolar kazanmak markaların sunduğu etkili kampanya ve doğru pazarlamanın elinde. ABD’den başlayan ve küreselleşen Black Friday ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamamıştır. Sizde markanız için Black Friday gününü es geçmemeli tüketicilere özel fırsatlar mutlaka sunmalısınız. Onları mağazalarda yaşanan kargaşadan uzak tutarak, değerli vakitlerini kaybettirmeden, avantajlarınızı e-ticaret sitenizde sunabilir, bu muazzam günde stoklarınızda patlama yaşayabilir, satış rekoru kırabilir ve olumlu feedbackler elde edebilirsiniz.

Sonbahara veda!

İlkbahar, yaz, sonbahar derken kış kapıda. Özellikle giyim konusunda hizmet veren markalar sonbahar mevsiminin bitişini sezonsal olarak fırsata çevirebilir, özel indirimlerle kişiye özel mail marketing çalışmaları hazırlanabilir.

Ayrıca Kasım ayında kış koleksiyonları hazırlayıp kışa merhaba demek sizin için faydalı olacaktır. İyiden iyiye kış soğuğunu tüketicilerinize hissettirip, onlara kampanya sıcaklığı ile içlerini ısırabilir, online alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

3-9 Kasım Organ Nakli Haftası

Duyarlı bir marka olmak her zaman müşterilerinizin gözünde farklı olmanızı sağlar. Bu durumda onların size sadakat ile bağlanmasına vesile olur. Sağlık Kuruluşu olarak faaliyet gösteriyorsanız, Organ Nakli haftasında yapacağınız mail marketing çalışması ile farkındalık yaratabilirsiniz.

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü

Yaşanabilir bir dünya için doğru şehirleşme planları yapılması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Betonlaşmanın hızla ilerlediği şu dönemde özellikle peyzaj konusunda hizmet firmaların bugünde özel kampanya ve fırsat sunmalarında fayda varken aynı zamanda çevreye duyarlı mail marketing çalışmaları ile markanızdan söz ettirebilirsiniz.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü

Tam 79 yıl önce, 10 Kasım 1938 Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının günü. Bu hüzünlü günde atamıza sevgi, saygı ve şükranlarımızı sunan, onu özlemle anan mail marketing çalışmaları yapabilirsiniz.

24 Kasım Öğretmenler Günü

En kutsal görevlerden biridir öğretmenlik. Sayısız insanın yetişmesinde, topluma kazandırılmasında, ailesine, çevresine, ülkesine faydalı bireyler yetiştiren, emeği bol, fedakârlığı çoktur gerçek öğretmenin. Bu güzel günde öğretmenlerimizi hatırlayıp onlara teşekkür maili gönderebilir ya da öğretmenler gününe özel kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

17 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)