Mail Marketing Mart Ayı Tavsiyeleri

Mail Marketing Mart Ayı Tavsiyeleri

#SosyalMedyaKampüsü Editör

Pınar Duman
#SosyalMedyaKampüsü Editör

Mail marketing alanında Mart ayı planlarınızda kullanabileceğiniz bir tavsiye yazısı hazırladık.

THE RADICATI GROUP, INC. A TECHNOLOGY MARKET RESEARCH FIRM araştırmasına göre günümüzde mailing gönderim sayımız 205 milyonken bu rakam 2019’da 246 milyon olması bekleniyor. Beş sene önce dijitalde çalışılan yolların şu anda esamesi bile okunmuyorken Mail marketing hala önemini sürdürebilmekte. Bunun nedeni ise en iyi yatırım getirisi (ROI) olan pazarlama şekli olması. Ayrıca mail marketing çalışmalarının uygun maliyetli olması ve ölçümlenebilir olmasını da unutmamak gerek.

Mail marketing Mart Ayının Önemli Günleri

Madem Mail Marketing’in bu kadar önemli bir rolü var. Firmalarınızın Mart ayında Mail marketing içerik oluştururken, üzerinde durabileceğiniz bazı önemli günler için birkaç fikir vermek istedik.

8 Mart Dünya Kadınlar Günükadinlar_günü_mailing

Kadınların en özel günü ve oldukça hassas bir konusu olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde veri tabanınızda bulunan 18 yaş ve üstü kadın üyelerinize bir kutlama mesajı ve bu mesajın yanında bu güne özel kampanyanızı da gönderebilirsiniz. Özellikle kadınlara yönelik ürün veya servis satışı bulunan firmaların bu günü kesinlikle es geçmemelerini tavsiye ederiz.

İlkbahar modasına geçiş
Artık burada giyim sektöründeki firmalar şaha kalkmalı. Mart ayında bütün üyelerine dinamik yani kişinin veri tabanınızdaki geçmişine göre mailing yapmaları gerekli.

Bahar Temizliği

mart_ayı_mailingÖzellikle temizlik ürünlerinde satışı bulunan veya temizlik servisi hizmeti veren firmalar Mart ayından ve özellikle son çeyreğinden faydalanabilir. Bu arada boya firmalarında bu aydan gayet güzel bir şekilde yararlanabileceğini söyleyebiliriz
Fakat bu ayı sadece ev veya araba temizliği ile bitirmemize gerek yok. Herhangi bir ürünün yenilenmesi içinde “Bahar temizliği” sloganın gayet rahat kullanabilirsiniz.
Mail marketing planlamanızı doğru yaptığınızda size geri dönüşü çok daha verimli olacaktır. Bu yüzden müşteri hedef kitlenize dinamik mailler yollamanız oldukça önem arz etmekte. Bizden şimdilik bu kadar. Yazımızın Mail marketing Mart ayı planlarınız için faydalı olması dileğiyle. Önümüzdeki Nisan ayı yeni önerilerle birlikte görüşmek üzere.

4 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)