Mail Marketing Mayıs Ayı Tavsiyeleri

Mail Marketing Mayıs Ayı Tavsiyeleri

#SosyalMedyaKampüsü Editör

Burcu Bayır
#SosyalMedyaKampüsü Editör

Her ay yaptığımız Mail Marketing tavsiyeleri serisine Mayıs ayı ile devam ediyoruz. Bu ay yapacağınız Mail Marketing faaliyetlerini planlamadan önce yazımıza göz atmanız faydalı olacaktır. Verimli bir ay geçirmeniz dileğiyle…

Tatil Planı Yapmanın Tam Zamanı

Güneşin yüzünü tatlı tatlı göstermeye başladığı bu günlerde, bütün bir yıl çalışmaktan yorulan ve yaz tatilinin gelmesini iple çeken çalışanlar planlarını yapmaya başladı. Bu amaçla özellikle seyahat siteleri tatilcilerin hayalini kurduğu o güzel tatili sunabilmek için kolları sıvamaya başlamalı. Türkiye’de ve dünyada tatil yapılabilecek konforlu ve cazip fiyatlı yerlerin listesi, tur programları müşterilere sunulabilir.

Havayolu şirketleri için de yaz ayları en yoğun dönemdir. Dolayısıyla mail marketing çalışmalarında yaz tatili için en popüler destinasyonların belirlenip, çeşitli kampanyalarla müşteriye sunulması geri dönüş açısından verimli olacaktır.

Elbette tatil sezonu sadece tur ya da havayolu şirketlerini harekete geçirmiyor. Yapılacak olan tatil aktivitesine göre değişen yüzlerce ürün ve bunları üreten/ pazarlayan firmalar var. Ürününüzü müşterilerinizle buluşturmak için en verimli zamandasınız. Doğru ürün ve ilgi çekici içeriklerle hazırlanmış bir mail marketing mesajı ile bu dönemi kazançlı çıkabilirsiniz.Best-Email-Marketing-Services-shutterstock_297062375-Kit8.net_

Anneler Günü

Bu sene 14 Mayısa denk gelen Anneler Günü birçok marka için yılın en yoğun dönemi demek oluyor. Tüketiciler annelerinin bu özel gününde onlara ne hediye alalım diye düşünürken, markalar harıl harıl kampanyalar düzenliyor olacak. Markanızın ya da e-ticaret sitenizin Anneler Günü email marketing çalışmasını öncelikle siz tüketici gözünden bakarak test edin.

Siz olsanız bu başlıkla yazılan bir emaili açar mıydınız? Ya da doğrudan çöp kutusuna mı gönderirdiniz? Yüzlerce hediye önerisi emaili aldığımız bu dönemde markanızın diğerlerinden ayrılması için tasarım ve başlığa özen göstermelisiniz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919’u Türk gençliğine armağan etmiştir. Her yıl 19 Mayıs tarihinde Türkiye’nin dört bir yanında spor gösterileri ve coşkulu törenlerle kutlanır. Atamıza şükran ve saygılarımızı sunan ve gençlerin bayramını tebrik eden Mail Marketing mesajı iletilmelidir.

Düğün Sezonu Açılıyor

Kuşkusuz yaz mevsimine en büyük ekonomik canlılığı düğün sektörü getiriyor. Düğün mekânlarından gelinlikçilere, perdeden beyaz eşyaya, mobilyadan halıya çok geniş bir yelpazede alışveriş yapılır. Dolayısıyla düğün alışverişi pek çok sektörün can damarı diyebiliriz. Bu dönemi en kazançlı şekilde geçirmek için Mail Marketing mesajınızın rakiplerden sıyrılabilen nitelikte dikkat çekici olmasına özen gösteriniz.

Piknik Sezonu Başlıyor

Havaların ısınmasıyla birlikte bütün bir kışı eve kapalı geçiren aileler kendilerini kırlara bahçelere atmaya başlıyor. Bu amaçla kendi bahçesi olan büyük oteller ya da açık hava mekânları hafta sonları bahçelerinde piknik konseptli etkinlikler düzenleyebilirler. Cazip bir şekilde sunulan mail marketing çalışmasıyla, açık havada Brunch ya da barbeküye kimse hayır diyemez.

Önemli Müsabakalar

Spor Toto Süper Lig’in 30.haftasında oynanacak olan Beşiktaş – Fenerbahçe derbisi Mayıs ayının en önemli futbol müsabakasıdır. Spor Toto Basketbol Süper Lig’in 6 Mayıs tarihindeki Fenerbahçe – BJK Sompo Japon maçı ve 13 Mayıs’taki  Anadolu Efes – BJK Sompo Japon ayın önemli karşılaşmalarıdır. Mail marketing içeriklerinizde kullanabilirsiniz.

Mayıs ayı Mail Marketing planlarınız için yazımız umarım faydalı olmuştur. 🙂

5 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)