Online Yemek Sipariş Devri

Online Yemek Sipariş Devri

Yaşadığımız çağda artık her geçen gün yeni bir gelişmeyle karşı karşıyayız. Bu hızlı gelişmelerin meydana gelmesiyle birlikte işletmeler çalışma şekillerinde köklü değişiklikler yapmaya başladı. Online satış uygulamaları ise işletmeler tarafından son yıllarda sıkça tercih edilen teknikler arasında yerini aldı. Her geçen gün büyüyen ve rekabetin hızla arttığı yiyecek içecek sektöründe de yeni bir online yemek sipariş  devri başladı diyebiliriz.

Son  10 yılda hızla gelişen ve değişen internet sayesinde bugün yerimizden kalkmadan birçok işi yapmamız mümkün. Hemen hemen her şey artık sadece parmaklarımızın ucunda. Böylece hem vaktimizden tasarruf edip hem de birçok alternatif seçenekleri görme şansına sahip oluyoruz.

Online yemek sipariş platformları da özellikle yoğun iş temposu nedeniyle evlerinden çok iş yerlerinde vakit geçiren insanlar için adeta bir kurtarıcı haline geldi.

Artık günün her saati dilediğimiz bütün yemekler sadece bir tık uzağımızda.

Türkiye’deki Online Yemek Sipariş Platformları

Dünyada uzun yıllardır kullanılan fakat Türkiye’de yeni yeni kullanılmaya başlayan online yiyecek-içecek işletmeleri ülkemizde ilk defa www.yemeksepeti.com firması ile uygulanmaya başlandı.  Her ne kadar online yemek siparişi pazarının açık ara lideri Yemeksepeti olsa da pazara giren irili ufaklı birçok girişimin mevcut olduğunu söylemek de mümkün. Bu şirketlerin arasında iştelezzet.com, neyiyelim.com, uniyemek.com ve yemekdemek.com bulunuyor.

Yapılan araştırmalar, internet üzerinden en fazla yemek sipariş edilen saatlerin 19:00-22:00 arasında olduğu ve en çok sipariş edilen yemek türünün ise kebap olduğunu gösteriyor. Sıralamada pizza ikinci, hamburger ise üçüncü sırada yer alıyor. Ayrıca ilginç bir ayrıntı olarak, özellikle akşam geç saatlerde de tatlı siparişi verildiği belirlendi.

Neden Online Yemek Siparişinden Vazgeçemiyoruz?

Günlük hayatın koşuşturmacası içinde kısıtlı zamanımızın oluşu bizi pratik davranmaya itiyor. Tek bir web sitesi üzerinden hem dünya mutfaklarından birçok lezzete hem de Türk mutfağından çeşit çeşit yemeğe 7 gün 24 saat ulaşabiliyoruz. İşletmeler de bu yenilikten nasiplerini alarak ürünlerini tanıtma imkanı yakalayıp satışlarını arttırmaya başlıyor.

Bir sonraki yeniliğin hangi sektörde olacağı ise şimdilik merak konusu…

 

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)