Sosyal Medya Eğitimleri Ne İşe Yarar?

Sosyal Medya Eğitimleri Ne İşe Yarar?

Sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri eski medya araçlarının kullanımı azaldı ve bununla beraber bu medya araçları da internete taşınma gereksinimi duydu. Güncel haberler, şarkılar, diziler bizlerle internet aracılığıyla buluşmaya başladı. 7’den 70’e hepimizin sosyal medyada kullandığı hesapları var artık. Doğal olarak pazarlamalar ve reklamlar da hepimizin her gün saatlerini harcadığı bu platformlarda yapılıyor. Bu noktada da sosyal medya eğitimleri gereksinim haline geliyor. 

Peki Sosyal Medya Eğitimleri Neden Tercih Ediliyor? 

Sosyal medya eğitimleri uzmanlar tarafından kişiye sosyal medyanın ve bu mecralarda gerekli olabilecek programların nasıl kullanıldığını öğretmeyi amaçlar. Kurumlar ve kişiler için bir gereklilik haline gelen bu eğitimler sayesinde kurumda çalışanlar kendini geliştirir ve kurumun sosyal medya hesaplarını çok daha verimli kullanmaya başlar. Bu sertifikalı eğitimler kişinin kariyer hayatını geliştirmesinin yanı sıra kişisel hesaplarını da profesyonel olarak yönetmesini sağlar.

Kurumlar Aracılığıyla Gelenler

Sosyal medyanın gelişmesiyle beraber kurumlar da reklam ve PR çalışmalarını sosyal medya üzerinden yapmaya başladı. Hem kısa zamanda daha çok kişiye ulaşabilme açısından hem de ulaşılan kitleler hakkında bilgi alınabildiğinden sosyal medya kurumlar için çok yararlı ve geliştirici bir hal aldı. Peki hem sosyal medyada iyi bir pazarlama çalışması sağlamak hem de rakip firmaları geçebilmek için kurumların ne yapması gerekiyor? İşte tam bu noktada firma sahibi çalışanlarına sosyal medya eğitimi aldırarak hem çalışanının hem de şirketinin gelişimini sağlar.

Yeni Mezunlar,  İş Arayanlar ve Öğrenciler

Her yıl mezun olan onlarca insan var. Haliyle yeni mezunlar iş bulmakta oldukça zorlanıyor. Rahat iş bulabilmek içinse iyi bir CV’ye ihtiyaç duyuluyor. Bu noktada sosyal medya eğitimleri, İletişim Fakültesi öğrencileri başta olmak üzere iletişimin herhangi bir dalıyla ilgilenen herkes için vazgeçilmez oluyor. Çünkü yeni medya kullanımı kurumlar için zorunlu hale geldi ve bu nedenle işverenler sosyal medya kullanmayı bilmeyen çalışanları işe almak istemiyor. Bunun yanı sıra eğitimden alınan sertifika ile sosyal medya uzmanı da olunabildiğinden, bu eğitimler yeni iş imkanları sunuyor.

Başka Bölüm Mezunları

Sosyal medya çoğumuzun ilgi alanlarında başı çekiyor. Bu ilgiyle beraber sosyal medyanın kullanıldığı meslek dalları da her geçen gün çoğalıyor. Peki henüz bu meslek dalları yokken mezun olmuş veya mezun olduktan sonra sosyal medyayla ilgilenmek isteyen kişiler ne yapmalı?

Sosyal medya eğitimleri üniversite onaylı sertifikalardır ve bu sertifika sayesinde kişi alanı olmasa dahi dijital ajanslarda ve freelance olarak sosyal medya uzmanlığı yapma şansı sunar. Eğitimleri verimli bir şekilde değerlendirip, kendinizi geliştirdiğiniz sürece başka bir bölüm mezunu olmanız size bir engel teşkil etmiyor.

 

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)