Sosyal Medya ve Dijital Pazalama Eğitimleri Neden Önemli?

Sosyal Medya ve Dijital Pazalama Eğitimleri Neden Önemli?

Sosyal medya eğitimleri sadece genel kültür amaçlı olsa bile artık hayatımızı yönlendirmek ve şekillendirmek için çok önemli.Kendi kişisel gelişimimizi sadece iş dünyası için bile düşünmesek milyonlarca katkısını kendimiz için görebiliriz.

Şirketler yeni çalışma arkadaşları bulmak içinde sosyal medyayı kullanıyorlar!

Kurumların şirket sayfalarının yönetiminin yanı sıra “işveren markası” adı altında da çalışmalarını genişletmiş durumda. Bu durumda şirketlerde sosyal medya ,dijital pazarlama, işveren markası, seo vb. adı altında düzenlenen tüm eğitimlere ilgi gösteriyor çalışanlarını bu eğitimlere göndermeye çalışıyorlar.

Hatta iş başvurusu yapan adayların bu konuda aldıkları sosyal medya, dijital pazarlama gibi sertifika eğitimleri işverenler tarafından üniversite diploması kadar dikkat çekmekte.

Sosyal medya ve dijital pazarlama ile doğrudan ilgili bir iş yapıyor olmasanız dahi, katıldığınız toplantılarda ya da doğru iş geliştirebilmeleri yapabilmek için sosyal medya ve dijital pazarlama hakkında az azından 101 seviyesinde bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimi alan adaylar firmaların dikkatini çekiyor!

İş görüşmlerinde kişilerin önüne daha donalım bir olarak çıkmak için kurs eğitimleri,özel sertifika eğitimleri gibi bir çok eğitimi almamız gerekiyor.Nasıl markaların olmazsa olmazı sosyal medya ve dijital pazarlamaysa bireylerinde olmazsa olmazı sosyal medya ve dijital pazarlama demek hiç yanlış olmaz.

Başka iş yapıyor olabilirsiniz yaptığınız dolaylı ya da hiç bir şekilde sosyal medya ve dijital pazarlama ilgisi olmayabilir ama katıldığınız toplantılarda ya da doğru iş geliştirebilmeleri yapabilmek için sosyal medya ve dijital pazarlama hakkında az azından 101 seviyesinde bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Kurumsal iletişim, kurumsal pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları departmanlarında çalışmak isteyen adayların dijital medya bilgisi aranmakta çünkü bu departmanlardaki kişilerin sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlarıyla çalışabilmeleri iş performansını, başarısını etkilemekte.

Amacınız sosyal medya ve dijital pazarlama ekiplerinde çalışmak ise, bu konuda eğitimi almanız kesinlikle almalısınız. Alınan eğitimlerle ayrıca hatırı sayılır bir çevreye de ulaşmanızda mümkün o nedenle de tercih ettiğiniz eğitimlerde;

 • Eğitmen sayısı
  Eğitmenlerin kariyeri
  Eğitmenleri daha önce yaptığı projeler
  Sizin gibi eğitimlere katılacak kişilerin bilgi düzeyi çok önemli. Çünkü buradan sağlanacak network ile hayatınızda yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz.
 • Sosyal Medya Ve Dijital Pazarlama Uzmanlığı eğitimi için değerlendirmeler bunlarla bitmiyor;Toplam ders süresi
  Ders içeriği
  Toplam Eğitim süresi
  Extra Konuşmacılar
  Motivasyon ve rehberlik gibi bir çok beklentiler içinde olabilirsiniz. Alacağınız sertifikanın geçerliliği olan bir eğitim kurumundan olması da dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta.

Program hakkında gerek sitesinde gerek telefonda ayrıntılı şekilde bilgilendiren eğitimlere öncelik vererek düşünmeniz size doğru tercihde yardımı olacaktır.

İşsizliğin yükseldiği artık lisans ve yüksek lisans diplomaların yeterli gelmediği bir zaman dönemini yaşıyoruz.Ek eğitimlerde kendimizi tam donanımlı hale getirerek bir başkasından farklı olmamız gerekiyor.Buda bizi tercih edilen kişi olma olasığımızı yükseletecek ve bir adım önde olmamızı sağlayacak..

Ücretsiz eğitimler bulmak zor olduğundada her zaman istenileni vermiyor bununla beraber ücretli eğitimlerde istenileni bazen vermemekte ama en azından belli başlıklarla,ince detaylar üzerinde durarak doğru eğitimi tercih etmemiz mümkün.

Kurumsal firmaların ne istediği ortada ve iş dünyasının nereye doğru yöneldiğide.. buraya baktığımızda kendimizi nasıl geliştiriceğimiz aslında net şekilde görüyoruz.Tercihimizi gerçekleştirdikten sonra doğru hamleler yapmamız yüksek çünkü kişi ne istediğini bilir ise doğru hedefe gidecek yollardaki hamleleride doğru yapması mümkün.

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)