#SosyalMedyaKampüsü’nü Kendi Katılımcıları Değerlendirdi!

#SosyalMedyaKampüsü’nü Kendi Katılımcıları Değerlendirdi!

Meral Demircan Duygu Hürkan #SosyalMedyaKampüsü Öğrencisi

Meral Demircan #SosyalMedyaKampüsü Öğrencisi

Duygu Hürkan #SosyalMedyaKampüsü Öğrencisi

Duygu Hürkan #SosyalMedyaKampüsü Öğrencisi

Duygu Hürkan ve Meral Demircan olarak İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin düzenlediği “Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı’nın ilk katılımcıları arasındayız. İlkler her zaman özeldir derler biz de kursta bunu hakkıyla yaşamaktayız. Ancak bu program ilk dönemin başarısı ile adından bahsettirecek ve diğer dönemlere bomba gibi hazırlanacağının sinyallerini veriyor ve bu eğitimi size biz anlatmak istedik.Ayrıca yazımızın grafik tasarımınıda yine bizim gibi #Sosyalmedyakampüsü katılımcısı olan Hilal Yıldırım hazırladı.

Programa neden katıldık? Nasıl karar verdik? derseniz devamını okuyun lütfen. Evet, bu yazıyı iki kişi hazırladık ama hedeflerimiz, katılım amaçlarımız, yaşadıklarımız benzer. Bu nedenle tek bir ağız olabildik. Aslında tüm arkadaşlarımız ile kısa sürede yıllanmış dostluklar gibi samimi oluşumuz, keyifli ders ortamları ve eğitmenlere yansıyan, bir sonraki hafta dersi olan eğitmeni heyecanlandıran bu güzel enerjimizin yansıması olmaya devam ediyor.

Herkesin yaşadığı gibi bizde mezun olduktan sonra iş bulma ve kariyer yolu çizme kaygısına düştük ve bu süreçte umutsuzluğa kapıldığımız zamanlar oldu. Bir destek, yönlendirme, uzman görüşüne ihtiyaç duyduk. Tam da bu esnada bu program ”gel ben seni bu işin uzmanıyla buluşturayım, kariyerini planlıyım” der gibi elimizden tutup kariyer yolunda kılavuzumuz oldu ve olmaya devam ediyor. Kararsızlıklar, araştırmalar, sorgulamalar sonunda birçok soru işareti ile başladığımız programda 3. haftayı tamamladık. İlk gün nasıl insanlarla karşılaşacağız, program nasıl ilerleyecek, ne olacak bu program bitiminde, sıkılacak mıyım? eğlenecek miyim? gibi kafamız patlayacak hale getiren sorular ile başladığımız bu programın son 3 haftası kaldığına üzüleceğimizi, hafta sonlarını iple çekeceğimizi tahmin edememiştik.

Dersin başladığı ilk gün kahvaltımızı bile düşünen sevgili #Sosyalmedyakampüsü kurucusu ve Eğitim Koordinatörümüz Baturay Elönü masalarımıza birer Simit ve Nutella koymuştu. Ama en önemlisi bu simite iliştirilmiş gülen yüz görseliyle verilen mesajdı. Bu karşılama ilk günden programın güzel geçeceğinin göstergesiydi aslında. Programın iletişim sponsoru olan kariyer.net ‘in defter ve kalem hediyeleride şık bir jestti.Ortak noktası olan birçok katılımcının bu programda bir araya gelmesi güzel arkadaşlıkların çok kısa sürede başlamasını sağladı. Ders aralarında devam eden paylaşımlar, keyifli öğle yemeklerimiz, eğlenceli geçen eğitimler, espriler, gülüşmeler ile temposundan ödün vermeden hatta günden güne enerjisi, hareketi, keyfi artarak devam ediyor.

Katılımcılara ilk gün sürprizi!

Katılımcılara ilk gün sürprizi!

Paylaşımlarımızın sürekli devam ettiği, samimi bir arkadaşlık ortamı ve  muhteşem bir çevre edindik. Program hafta sonu ile sınırlı kalmayıp hafta içi de paylaşımlar, örnek çalışmalar, soru cevaplar olarak devam ediyor. Yani 2 gün değil 7 gün #SosyalMedyaKampüsü

Acaba bu hafta bizi nasıl bir sürpriz bekliyor diye merakla geldiğimiz programın ikinci haftasında Mandıra Filozofu Müfit Can Saçıntı konuğumuz oldu. Türk Filmleri sahnelerinden oluşan kartpostalları konuşturarak Twitter üzerinden mesajlarımızı gönderdik. Saçıntı, sadece çıktığımız bu kariyer yolu ile kalmayıp hayat hakkındaki görüş ve deneyimlerini paylaşarak filozofumuz oldu. En tatlı filozofsun sen senle tanışmak büyük şans, etkiledin bizi, bizleri… Üçüncü hafta ise ekranların güler yüzlü, sempatik sunucusu Okan Karacan bilinmeyen yönü ile dijital pazarlama üzerine püf noktalarını bizimle paylaştı. İş zekası ile bizleri büyüledi. Tabi ki kurs bitiminde kapanış yaparken bizi yine ziyaret edecekler biliyoruz.

Yeşilçam Kartpostalları konuştularak @Müftcansacinti hesabına tweetler atıldı ayrıca kart postalların arkası doldurularak Müfit Can Saçıntıya hediye edildi.

Yeşilçam Kartpostalları konuştularak @Müftcansacinti hesabına tweetler atıldı ayrıca kart postalların arkası doldurularak Müfit Can Saçıntıya hediye edildi.

Kimin aklına gelirdi? Baturay Elönü’nün aklına geldi. İletişimin ilk hali, tabi ki dumanla iletişimden sonra Elönü, minik şişeler içinde bulunan ufacık kâğıda dilek, hedef, programdan beklentilerimizi bir cümle ile yazmamızı istedi ne kadar önemliymiş hayalini nota dökmek, bu şişeye yerleştirmek. Şimdi hayalimize daha yakınız. Sayın Elönü yaratıcılığı, motivasyonu ile bizi enerjik tutmayı hep başarıyor.

ufakcık bir kağıda kocaman hayalleri minik şişeye sığdırmak istedik, tıpkı tweet gibi :) @EvreneMesajGönderdik :P

Ufakcık bir kağıda kocaman hayalleri minik şişeye sığdırmak istedik, tıpkı tweet gibi 🙂 @EvreneMesajGönderdik 😛

Bu hususu belirtmeden geçemeyiz. Programın değerini anlayıp her hafta sonu üşenmeden hedefine koşan, esprileri ve samimiyetiyle taa Isparta’dan gelen Mehmet ve Bursa’dan sabah 4’te gelen arkadaşımız Sedat’a teşekkür ederiz. Onlar sayesinde biz uzaklıktan artık hiç bahsetmiyoruz.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi bu programı kariyer yolu olarak görüyoruz. Çünkü ”Sosyal Medya” olarak çıktığımız bu yolda sadece işin ”sosyal” kısmıyla kalmayan e-ticarete pas atan, dijital pazarlamaya göz kırpan, hesap yönetiminden içerik hazırlamaya, kurumsal itibar yönetiminden raporlama ve analize kadar uzanan kapsamlı ama bir o kadar da keyifli bir yola çıktığımızı fark ettik.

#SosyalMedyaKampüsü’nden aldığımız güç ile sıkı durun biz geliyoruz.

Öncelikle sektördeki bu açığı fark ederek gençlerin gelişimine imkan sağlayan Eğitim koordinatörümüz Baturay Elönü’ye destekleri ile her an yanımızda olan Yrd.Doç.Dr. Hilal Özen ve  gerçekten bu işe gönül vermiş eğitmenlere, ünlü konuklarımıza, fenomenlere teşekkürü bir borç biliriz. Dolu dolu geçen bu program için #SosyalMedyaKampüsü ve #İstanbulÜniversitesi iyi ki varsınız.

Kalan üç haftayı da sabırsızlıkla bekliyoruz..

Meral Demircan - Duygu Hürkan

[social_warfare]

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)