Twitter Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 10 Twitter Aracı

Twitter Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 10 Twitter Aracı

#SosyalMedyaKampüsü Corporate Marketing Specialist

Kerem Katar
#SosyalMedyaKampüsü Corporate Marketing Specialist

 Tüm internet pazarlamacılarının veya bağımsız kullanıcıların ilk olarak hedefledikleri, bilinirliklerini veya satış oranlarını arttırmak. Bunun için de ihtiyaç duyulan araçlara ulaşmak. Bahsedeceğimiz Twitter araçları ise bu ihtiyaçlara doğru yanıtlar vermekte. Bu güçlü iletişim ağının yönetimi, bu araçlarla daha etkili ve eğlenceli hale dönüşebilmekte. Bu yüzden her aktif Twitter kullanıcısının mutlaka bilmesi gereken, başarılı Twitter araçlarını sizlerle paylaştık.

 

  • Hootsuite

Twitter araçları listesi, Hootsuite ve bu aracın ne kadar popüler ve etkili olduğundan bahsetmeden oluşturulamaz. Bir seferde Twitter, Facebook ve LinkedIn hesaplarını yönetebilir ve bu araçla mükemmel bir şekilde hesap yönetimini garantileyebilirsiniz. Ve her online pazarlamacı için kullanımı zorunluluk gerektirir. Ayrıca çoklu Twitter hesabı yönetiyorsanız, Hootsuite çoklu profiller arasında re-tweet yapmanıza müsaade eden mükemmel bir eklentidir.

Web sitesi: https://hootsuite.com/

  • Tweroid

Sosyal  medya’da bir parça casusluk iyidir. İzle ve öğren! Tweriod, takipçilerinizin çoğunluğu aktif iken, sürecin kaydını tutmak için mükemmel bir araçtır. İletişim ağı için araştırma yapmak gereklidir ki bu size kayıpları görmenize olanak sağlar. Tweroid yine takipçilerinizi daha iyi tanımanız için kullanmanız gereken bir araçtır. Bu araçtaki verileri, gün içerisinde etkileşimin en yoğun zaman aralıklarında, en iyi sonuca ulaşmak  için ve tweet’lerinizi programlamak için kullanabilirsiniz.

Web Sitesi: http://www.tweriod.com/

  • Topsy

Topsy, Twitter için Google gibidir! Sosyal medya için güçlü bir arama aracıdır ve araştırmanın öneminin farkında olan her aktif kullanıcının listesine eklemesi gereken bir araçtır. Hedeflerinizdeki yönelimler ve konularınızla ilgili potansiyel müşterileriniz için bu aracı kullanabilirsiniz. Pazar araştırması, sunduklarınızı desteklemek için güçlü bir yoldur ve Topsy güçlü arama aracıyla bu süreçte size destek olacaktır. Müşterilerinizi daha iyi tanımanızın yolu, çift taraflı etkileşim ve kazançtır.

Web Sitesi: https://topsy.com

  • Twilert

Twitter için, Google uyarısı gibidir! Sadece anahtar kelimelerini düzenle ve aynı durum için email uyarısı al. Markanız ya da siz Twitter’da konuşulduğunuzda, email ile uyarı almanız için Twilert kullanabilir ve etkileşime katılabilirsiniz. İtibar yönetimi sosyal medya oyunu için olmazsa olmazdır; bu yüzden tetikte kalın ve bu konuda hızlı hareket edin.

Web sitesi: https://www.twilert.com/

  • TweetReach

TweetReach pazarlama ve halkla ilişkiler profesyonelleri için mükemmel bir araçtır. Tweet’inizin doğru ulaşımı hakkında sizi bilgilendirir. TweetReach ile mesajınızın nereye kadar ulaşabildiğini görebilirsiniz. Aylık 84 dolardan başlayan bu hizmet, ciddi profesyoneller içindir.

Web sitesi: https://tweetreach.com/

  • TweetChat

Twitter’daki direkt bahsedilme ve mesaj haricinde, bireysel kullanıcılarla etkileşime giremediğinizi düşünün. Bu durumlarda, etiket kullanılarak genel anlamda isminizin geçmesiyle etkileşime girmek yerine; TweetChat kullanarak, kullanıcılarla bireysel sohbet oturumuna dahil olabilirsiniz.

Web sitesi: http://tweetchat.com/

  • GroupTweet

İletişim amaçlı kullanımlarda ihtiyacınız olan, Twitter’da bir grupla, özel olarak etkileşim içinde olmak. GroupTweet ise bunu gerçekleştirmek için harika bir araçtır. Bu araç grup iletişimlerinde özel şekilde diyalog içerisinde olmanıza olanak sağlar.

Web sitesi: https://grouptweet.com/

  • Klout

Klout, tüm sosyal medya ihtiyaçlarınız için, tanıtıma gerek duymayan oldukça ün kazanmış sosyal medya aracıdır. Klout, tüm sosyal medya hesaplarınızın kaydını tutmaya olanak sağlar. Çoğu zaman sorgulanan bazı kuşkulu sıralamalar için bile, çevrimiçi etkinizin kayıtlarının tutulmasını sağlar.

Web sitesi: https://klout.com/home

  • SocialBro

SocialBro, hemen kullanmaya başlamanız gereken harika bir Twitter yönetim aracıdır. Her acemi ve profesyonel Twitter kullanıcısının güvenerek kullanabileceği onaylı bir hizmettir. Twitter hesabınızdan en iyi şekilde yararlanmak için (CTR) tıklanma oranı, (DM) direkt mesaj gibi birçok özellik sunar. Daha önce SocialBro kullanmadıysanız, hala neyi bekliyorsunuz.

Web sitesi:  http://www.socialbro.com/

    10) Wefollow

Wefollow gibi araçlar, kullanıcıların iletişim ağında yeni takipçiler bulmasını sağlar. Bir nevi Twitter kullanıcı rehberi gibi, Twitter kullanıcılarına yönelik arama yapılmasında ve takip edilmesinde kolaylık sağlar. Twitter rehberi kullanımıyla takipçilerinizle bağlantı kurabilir ve yetki oluşturabilirsiniz.

https://twitter.com/wefollow

 

Bu araçlar bazen sıradan küçük işletme sahiplerine dönüşebilir. Ve bu rehber araçlar sayesinde hevesli sosyal medya pazarlamacıları, Twitter stratejilerini öğrenebilir ve kendilerini geliştirebilirler.

47 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)