Twitter Son 6 Ayda Organik Trafiğini 20% Arttırdı!

Twitter Son 6 Ayda Organik Trafiğini 20% Arttırdı!

Twitter organik aramalarda ki trafiğini, son altı ayda yaklaşık olarak 20% arttırdı. Aylık ziyaretlerde 35 milyondan fazla kayda değer bir artış gösterdi. Bu yükseliş, yılın ilk aylarında Twitter’ın Google ile yaptığı anlaşmayla birlikte, kullanıcıların gönderdiği gerçek zamanlı tweet’lerin, Google arama motoru sonuçlarında bulunabilir olmasını kolaylaştırdı.

Eric Enge’in kurucusu olduğu Stone Temple Danışmanlığı’nın yayınladığı son çalışmalara göre, 2015 Şubat ve Haziran ayları arasında kayda geçmiş tweet’lerde 466% bir artış mevcuttu. Ve yine MozCast raporuna göre endeksli tweet’lerin arama sorgularındaki en büyük artışı 2015 Ağustos ayı civarında gerçekleşti.

En fazla büyümenin gerçekleştiği Haziran ve Temmuz aylarında, desktop aramalarında 14% artış, bununla birlikte yaklaşık 25 milyon kullanıcı ziyareti ile Twitter’da anlamlı bir trafik vardı. Yakın zamanda hangi tür aramalar, Twitter’a olan trafiği arttırırdı sorusuna verilen cevap ise, markalaşmış anahtar kelimeler ve şahıs isimleriydi.twitter_yükselişte_sosyal_medya

Ayrıca; Google’ın arama motorunda, ‘’Google’’ anahtar kelimesini kullanarak ulaştığınız sonuçlarda, Google Twitter hesabının, kendi websitesinin ve ürün açıklamalarının hemen akabinde ikinci sırada konumlandığı görüldü. Şirketin Twitter hesabının arama motoru sonuçları, Google haberlerinden bile daha yüksekti. Google şirketinin Facebook sayfası ise üçüncü sırada, Youtube kanalı dördüncü ve Wikipedia sayfası ise beşinci sırada yer aldı.twitter_bounce_rate_decrease

İlginç bir şekilde Twitter geri dönüş oranı, son altı ayda 6.5% düşüş yaşadı. Bu tablo, gerçekleşmiş  görevi ifade eden ve rağbet gösteren kullanıcıların aldığı sonuç göstergesidir.

Organik aramalardaki paylaşımın itici gücünün Twitter trafiğine etkisini ve bununla birlikte Twitter’ın ne kadar süre büyümeye devam edeceğini görmek ilgi çekici olacaktır. Net olan bir konu var ki; Twitter’ın Google’a sunduğu data kullanım izninin, hem Twitter hem de arama motoru kullanıcıları için çift taraflı fayda sağladığı. Google, Twitter’dan nasıl bir kazanç edindiğini keşfetmeye çalışıyor olabilir mi? Doğru olup olmadığı, her iki şirketin de birbirine tanımış olduğu imtiyazlara imkan veren veri lisans anlaşmasıyla ilişkilidir.

[social_warfare]

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)