Yeni Domainler ve .XYZ’nin Başarısı

Yeni Domainler ve .XYZ’nin Başarısı

Yeni Domainler ve .XYZ’nin Başarısı

Domain sektörü her geçen gün biraz daha gelişirken, yeni domain uzantıları da artmaya devam ediyor. gTLD domainlerde aradığı domain uzantısı bulamayan kullanıcılar yeni domain uzantıları kaydederek projelerine hayat veriyor.

Yeni domain uzantıları arasında, 6 milyon kayıt rakamına ulaşan XYZ domain, en popüler yeni nesil domain uzantısı ünvanını elinde bulunduruyor.  Jenerik domain kaydetmek isteyen kullanıcılar için büyük fırsatlar sunan XYZ domain, 5 harf kombinasyonunda %99’luk bir avantaja sahip bir domain uzantısıdır.

xyz-domain-new-gtld-list

XYZ Kayıt Operatörü (Registry) Kurucusu Daniel Negari Hosting Dergi’de verdiği röportajda;” İnternet kullanıcılarına, online yenilikler yapmaları için kısa, hatırlanabilir ve uygun maliyetli bir platform sunmak.” istediklerini belirtmektedir.

XYZ domain yalnızca girişimciler için değil aynı zamanda domain yatırımcılığı yapan kişiler için de önemli bir yatırım aracı olarak ön plana çıkıyor. XYZ uzantılı domainlerin bugünkü işlem değeri 2 milyon $ olarak belirtiliyor. Popülaritesi her geçen gün daha artan XYZ domainler, ilerleyen zamanlarda domain yatırımlarının vazgeçilmezleri arasında yerini alacak gibi duruyor.

natro

Ayrıca domain otoriteleri tarafından .com ve .net gibi gTLD domain uzantılarına en büyük rakip olarak gösterilen XYZ domain, %80’lik yenileme oranı ile sektördeki payını arttırmaya devam ediyor.

XYZ ile Kaydedilen Önemli Domainler

Dünyanın en büyük arama motoru Google’ı bünyesinde barındıran Alphabet, bugün abc.xyz’yi kullanmaktadır.

2014 yılında kaydedilen Umake.xyz’nin, lansmanın hemen ardından 5 milyon $ yatırım aldı ve iPad Pro üzerinde en popüler uygulama olma başarısı göstermiştir.

Ayrıca, RX Network’ün 2016 Teknoloji Etkisi Ödülünde finalist olan Fathom.xyz ve Deloitte’nin Exponentials.xyz domainleri de yine .XYZ kullanan başarılı projeler arasında yer almaktadır.

Neden XYZ Domain Kaydetmeliyim?

.com ve .net gibi gTLD domain uzantıları dolu olan jenerik domainleri kaydederek web projeleriniz için en ideal alan adı kaydedebilir, boşta bulunan binlerce jenerik domainler ile domain portfoyunuze değer katabilirsiniz. Ayrıca kaydetmiş olduğunuz jenerik domainler ile web sitenizi organik arama sonuçlarında üst sıralara çıkartabilirsiniz.

XYZ Domain Kampanyaları

Türkiye en büyük hosting firması Natro.com’da bulunan “Ücretsiz XYZ Domain Kampanyasından” faydalanarak, kaydetmek istediğiniz domaine ücretsiz sahip olabilirsiniz. Kampanyadan faydalanmak için yapmanız gereken;

Natro.com’a üye olmak ya da mevcut üyeliğinize ait bilgilerinizi güncellemek. Bu işlemin ardından ücretsiz XYZ domain’inizi hemen kaydedebilirsiniz. Kampanya 5000 domain ile sınırlıdır.

xyz-domain-banner

 

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)