Batu Uğrasız Sosyal Medya Kampüsü’nde

Batu Uğrasız Sosyal Medya Kampüsü’nde

Scorp Genel Koordinatörü Batu Uğrasız 25 Şubat 2017, Cumartesi günü Scorp girişiminin hikayesini, yakaladığı başarıyı ve deneyimlerini anlatmak üzere 8. Dönem Yeditepe Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Eğitimine konuk oluyor. Sosyal Medya Kampüsü ailesi olarak, Batu Uğrasız’ı ve Scorp macerasını dört gözle bekliyoruz.

Scorp Nedir? 

En basit hali ile 15 sn.’lik videolu sözlük anlamına gelen Scorp, Koç Üniversitesi’nde okuyan iki arkadaşın (İzzet Zakuto ve Sercan Işık) kendi çabaları ile hayata geçirdiği ve viral olarak yayılan bir uygulama. Kullanıcılar arasında kısa bir süre içinde ‘En samimi sosyal medya’ algısı yaratan Scorp kullanıcılarına politikadan futbola, kadın erkek ilişkilerinden modaya binlerce konu hakkında konuşma imkanı sunuyor. Var olan bir konuyu seçip onun hakkında özgürce konuşabildiğiniz gibi, yeni bir konu da açabilirsiniz. Bunun yanı sıra yeni insanlar ile tanışabilir, dost olabilirsiniz. 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Scorp, başarısını ülke sınırlarının dışına taşımış ve Almanya ile ABD’den yatırım almıştır.

Scorp hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Batu Uğrasız Kimdir? 

İstanbul Üniversitesi endüstri bölümünde eğitimine devam eden Batu Uğrasız geçmişte, Apple, Amnesty, Greenpeace gibi şirketlerde çalışmıştır. Şu an Scorp genel Koordinatörlüğünü yapan Batu Uğrasız, bir röportajında Scorp macerasını şu şekilde dile getirmekte;

Sercan ve İzzet uygulamayı yaptıktan sonra ekiplerini kurmuşlar. Ekiplerinden bir arkadaş da ortak arkadaşımız. Instagram üzerinden uygulamanın fotoğrafını koymuşlar. Uygulamayı indirdim, geliştirilebilir yanları olacağını düşündüm, fikirlerimizde bazı ortak noktalar vardı. Öyle olunca görüştük, anlaştık. O günden beridir de onları görmediğim bir gün yoktur herhalde. Uygulamanın çıkmasından iki gün sonra, yani 9 Şubat’tan beri çalışıyorum.

Scorp, Sosyal Medya Kampüsü

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)