Değişim ve Online Eğitim

Değişim ve Online Eğitim

Değişim kavramı ilk bakışta rahatsız edici olabilir. Birçoğumuz büyük ya da küçük olsun, genellikle değişikliklerden kaçınmayı tercih ederiz. Lakin biliriz ki, değişim aynı zamanda gelişim yolculuğumuzun ayrılmaz bir parçasıdır ve başladığı zaman yaşamımızın her alanına dokunur.

Malumunuz bugünlerde hayatımızda kontrol edemediğimiz değişikler yaşıyoruz. Dış koşullar sebebiyle oluşan değişikliklerin kariyerimiz üzerinde de etkileri oluyor. Bu değişiklikler, içinde bulunduğumuz anda iyi ya da kötü görünseler de, bize muhakkak yeni bir şey öğretecek; bizi daha esnek, daha anlayışlı hale getirecek ve geleceğe hazırlayacak.

Biz de Sosyal Medya Kampüsü olarak bu değişim sürecinden payımıza düşeni aldık ve çalışmalara başladık. Düşündük taşındık, daha önceleri hayalini kurduğumuz, hatta altyapısını hazırladığımız bir çalışma planını uygulamaya koyarak eğitimlerimizi online platforma taşıma kararı aldık! 🤩

Peki bu online eğitim süreci nasıl oldu?

Teknoloji çağında yaşamanın faydalarını tüm işimizin gücümüzün içine dahil ederek… Teknoloji ile olan bu işbirliğimize dair detaylar ise şu şekilde;

  • Elbetteki eğitmen ve katılımcılar görüntülü görüşmeler yaparak (her biri kameralarını ve mikrofonlarını açarak) eğitimi evlerinin rahatlığında sürdürüyorlar.
  • Eğitmenler katılımcılarla diledikleri zaman ekranlarını paylaşabiliyor.
  • Eğitmenler sistem üzerinden video oynatarak görsel imkanların sınırlarını zorlayabilir.
  • Eğitmenler sisteme dosya yükleyip katılımcılarla rahatlıkla paylaşabilir.
  • Eğitmen önemli noktaların üzerinden geçerken ekrana özgürce yazıp çizebilir.
  • Bu derslerde mesajlaşmak serbest. 🙂 Mesajlaşma bölümünü kullanarak da eğitmen ve katılımcılar iletişim kurabiliyor.
  • Söz almak isteyen el kaldırsın. 🙂 Söz almak isteyen katılımcılar için “el kaldır” butonumuz hazır. Katılımcı mikrofonunu açma veya kapatma sorumluluğu ise eğitmenlere ait.
  • O anda sistemde olan eğitimci ve katılımcıların görüntüleri anlık yayınlanırken kameralarını açmak ya da kapatmak ise katılımcıların tercihi.

Yeni sürecimiz sizlere de çok zevkli görünmüyor mu? Evimizin konforunda sosyal medyanın dünyasına profesyonel bir adım atmak mı, yoksa sosyal medyayı teknolojinin en keyifli haliyle öğrenmek mi daha cazip bilemedik. 

Elimizdeki tüm imkanları kullanıp, daha keyifli daha teknolojik hatta belki daha verimli bir yola girerken bu değişim yolculuğu her adımda bizi daha da çok heyecanlandırıyor.

Hatırlatmamıza gerek var mı bilmiyoruz ama İstanbul Aydın Üniversitesi referansıyla alacağınız sertifikalar elbette ki bu eğitimler için de geçerli. Zaten bir kez aramıza katılınca Sosyal Medya Kampüsü ailesine girmiş oluyor ve dilediğiniz zaman daha sonraki eğitimlerden de yararlanma hakkına sahip oluyorsunuz. 🙂

Değişimin gelişimimizin ayrılmaz bir parçası olduğunu ve birinin diğeri olmadan var olmayacağını hatırlatmaya artık gerek duymuyoruz. Biz bu yolculuğumuza sizlerle devam etmek istiyoruz.

Aklınıza takılan her şey için bize yazabilirsiniz!

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)