Sosyal Medya Kampüsü 8. Eğitim Dönemine Müthiş Bir Giriş Yaptı

Sosyal Medya Kampüsü 8. Eğitim Dönemine Müthiş Bir Giriş Yaptı

Sosyal Medya Kampüsü’nün düzenlediği, Yeditepe Üniversitesi sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimi 21 ocak cumartesi günü başladı. Bu dönem 8. eğitim programını açan Sosyal Medya Kampüsü, eğitimin ilk günü konuklarını müzik ve Grango’nun kişiye özel notlar ile haSosyal medya kampüsü grangozırladığı sandviçler ile karşıladı. Birbirinden lezzetli sandviçler ile güzel bir müzik eşliğinde kahvaltı yapan katılımcılar, müzik ve kahvaltının ardından, Baturay Elönü’nün dijital terapi sunumu ile derse başladı.

Deneyimlerini katılımcılara aktaran Baturay Elönü, yoğun geçecek 6hafta öncesi, katılımcıları dijital dünya ile tanıştırdı.

sosyal medya kampüsü baturay elönüDijital terapi dersinin ardından Sosyal Medya Kampüsü ailesi ve tüm katılımcılar birlikte yemek yedikten sonra, sıra 4129Grey Social Account Director’ü Ali Erkurt’un sunumu ile sosyal ağlarda marka yönetimi ve entegrasyonuna geçti.

sosyal medya kampüsüSosyal medya mecralarını ve bu mecralar arasındaki kullanıcı farklarını katılımcılara aktaran Ali Erkurt, ardından sosyal medyada marka yönetimi ile ilgili bilgilerini katılımcılar ile paylaştı. Marka entegrasyona yardımcı içerik türleri ile entegrasyon sağlayacak görsel ve video trendlerini örnek reklam kampanyaları üzerinden katılımcılara aktaran Erkurt son olarak iyi bir reklam kampanyası için içgörünün önemine vurgu yaptı. Artık tüm katılımcılarımız etkili bir marka yönetimi için neler yapmaları gerektiğin biliyor.

Sosyal medya kampüsü ali erkurt

Ali Erkurt’un ardından Turkcell müşteri ve deneyim yönetimi grup başkanı Doğuş Kuran ile dijital kanal yöneticisi Ansı Deniz Rona Sosyal Medya Kampüsü’nün 8. eğitim döneminin ilk günü konuşmacı olarak eğitime eşlik etti. Dijital platformlarda müşteri deneyimi ve yönetimi hakkında katılımcılara bilgilerini aktaran Doğuş Kuran ile Ansı Deniz Rona aynı zamanda katılımcıların sorularını yanıtladı.

sosyal medya kampüsü doğuş kuranKeyifli ve eğitici bir cumartesi günü geçiren katılımcılarımız ve Sosyal Medya Kampüsü ekibi pazar günü de hızını kesmeden devam etti. Yaratıcı metin yazarlığı ve uygulamaları dersi Ekşi Sözlük’ten Bengü Üçüncül’ün sunumu ile pazar sabahına renk kattı.

sosyal medya kampüsü bengü üçüncüYaratıcı reklam kampanyası oluşturmanın püf noktalarını Twitter ve Shazam örnekleri üzerinden katılımcılara aktaran Bengü Üçüncül ardından katılımcılar ile mini bir workshop çalışması gerçekleştirdi. Katılımcılar, dört guruba ayrıldıktan sonra Bengü Üçüncül’ün vermiş olduğu briefler doğrultusunda bir marka için reklam kampanyası oluşturdular ve oluşturdukları kampanyayı sosyal medya platformlarında konumlandırdılar.

Bengü Üçüncül’ün ardından DRD FİLO dijital marka yöneticisi Salih Başkale ile sosyal medyada marka konumlandırılması ve geliştirilmesi dersine geçildi.

sosyal medya kampüsü salih başkaleDijital platformlarda marka konumlandırma adımlarını ve önemini katılımcılara örnekler üzerinden aktaran Salih Başkale ardından bir markayı rakiplerden ayıran özellikler neler olmalı, kullanıcılar ne istiyor ve kriz yönetimi nasıl yapılmalı gibi konularda katılımcılara deneyimlerini aktardı.

Müthiş bir haftayı geride bırakan Sosyal Medya Kampüsü ekibi ve katılımcıları bir sonraki haftayı iple çekiyor. Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız bizi takip edebilirsiniz. Reklam dünyasında 2017 yılında neler olacağını merak ediyorsanız buradan 2017 trendlerine göz atabilirsiniz.

[social_warfare]

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)