Sosyal Medya Kriz Yönetimi Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Sosyal Medya Kriz Yönetimi Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Her türlü kriz markanızı her an vurabilir. Geçmişte iletişim liderleri; markanızın itibarını, operasyonlarını, liderliğini veya çalışanlarını etkileyen oldukça standart senaryolar konusunda endişeliydi. Ancak son zamanlarda öğrendiğimiz üzere, kriz “küresel bir pandemi” olduğunda sosyal medya kriz yönetimi için belirlenmiş bir şablon yok.

Kriz yönetimi kolay bir iş değil. En kötüsünü planlamak ve karşılaştığınız şey ne olursa olsun hızlı bir şekilde adapte olabilmek kritik hale geldi ve sosyal medya, kriz yönetimi çabalarınızda önemli bir rol oynamaya başladı.

Haliyle sosyal medya kriz yönetimi ile ilgili bir strateji oluştururken aşağıdakilere dikkat etmeniz eyleme dönüştürülebilir en iyi uygulamaları sunacaktır:

  • Mevcut Koronavirüs pandemisi için, sosyal medya iletişim planı geliştirin.
  • Bir kriz sırasında müşterilerinizin ihtiyaçlarına doğrudan hitap eden içerikler oluşturun.
  • Her zaman için geçerli olabilecek bir kriz iletişim planı hazırlayın, böylece gerektiğinde hazır olun.
  • Kriz senaryosunda ekibinizin performansını görmek için sosyal medya operasyonlarınızı ayarlayın.
  • Daha sonraki adımlarınızda eyleme geçirilebilir önerilerde bulunmak için, sosyal medyayı kullanın.

Bir kriz planlamaya başlamak için en kötü zaman, bir krizin ortasında olduğunuz zaman olabilir ama bu, iş işten geçti demek değildir. Hala işleri yerine koymak için fırsatınız var.

Biz bir önceki yazımızda “Sosyal medyada küresel bir krizden nasıl geçilir?”i konuşmuştuk. Hala okumadıysanız o yazımıza da göz atabilir, aklınıza takılanlar olursa Sosyal Medya Kampüsü‘ne başvurabilirsiniz.

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)