Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Alanında En İyi Web Siteleri

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Alanında En İyi Web Siteleri

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Alanında En İyi Web Siteleri… Peki Neden?

Her gün yeni bir şey öğrenirken, bilginin asla sonlu olmadığının farkına varıyoruz. Her gün dünya değişirken yeni içerikler hayatımıza nasıl dahil olduğunu veya kaybolduğunu görüyoruz… Bunları yakalamak, tümüyle farkında olmak ve takip etmek üstelik bunu sürekli yapmak biliyoruz ki zor. Fakat internet gibi büyük bir bilgi kaynağına sahipken “nasıl en iyilerine ulaşabilirim” sorusuna doğru cevap vermek istedik.

Başlayalım…

Öncelikle,  şu an olduğunuz platformda sizin de bildiğiniz gibi “Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama” konularında oldukça eğitici ve güncel blog yazılarına yer veriyoruz. Dünya her gün bu kadar ‘değişirken’ zamanı yakalamak için bizi takip etmeye devam edin 🙂

Aslında en bilinen ve genel olarak dijital sektörden bahseden öncü web siteleri mevcut. Bu sitelerden bazıları telefon uygulamalarıyla bazıları da yazılı basım yapmalarıyla da adından söz ettiriyor. İşin ehli olmak istiyorsanız gözünüz kulağınız aşağıda sıraladığım web sitelerinde olsun;

Söyleşilerden haberlere, köşe yazarlarından iş ilanlarına kadar pek çok veriye erişebileceğiniz bir site; marketingturkiye.com.tr Aynı zamanda her ay dergisini de satın alabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi ana teması sosyal medya olan ayrıca pazarlama, teknoloji, iş dünyası ve eğlence başlıkları altında eğitici bilgiler veren sosyalmedya.co sitesini de günlük olarak ziyaret etmenizde fayda var. Kendilerini Y jenerasyonunun bilgi kaynağı olarak tanımlamaları da pek hoş.

Sosyalmedya.co’nun annesi sayılan webrazzi.com hem Türkçe hem de İngilizce web sitesi olan bir platform. Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama konusunda aktardığı haberlerle her gün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Düzenlediği etkinliklerle de kendilerini sahada pek çok etkinlikte görebiliyoruz.

Tüm bu sitelerden farklı kişisel bir blog önerisinde bulunacağım; fundalina.com Funda Güleç Yalçın, sosyal medyanın en eski yüzlerinden biri. Kendisi okuyor, öğreniyor, izliyor ve bizlere aktarıyor. Konuları iletişim, markalar, sosyal medya ve dijital pazarlama, teknoloji, kültür-sanat olarak sektörü geniş bir çerçevede ele alıyor.

Daha terimsel, işin hikaye kısmından uzak ve net bilgiye erişebileceğiniz site;leanmarketing.co Kendileri Growth Hacking konularında uzman, zaten danışmanlık da veriyorlar. “Dijital Pazarlama nedir, nasıl içine girerim, satışlarımı nasıl artırabilirim?” gibi sorularınız için mutlaka uğramanız gereken bir platform.

  • Evet, mashable.com, thenextweb.com, theverge.com, allfacebook.com, alltwitter.com sitelerini de takip etmezseniz olmaz.

Genelden özele gidip belli başlı konularda nokta atışı yapan sitelerden bahsetmemek olmaz. Bu alanda Türkçe/İngilizce yayın yapan pek çok web site ve blog yazıları var.

Dijital Pazarlama ucu olmayan bir okyanus, özellikle yani başlayanlardansanız ve işi temelden almak istiyorsanız ‘kavramlar’ı net bir şekilde oturtmanız gerekecek. Dijital Pazarlama Terimleri için bu blog yazısını okuyabilirsiniz. – okumak için tıklayın.

En başarılı pazarlama bloglarından biri olan copyblogger.com içerik üretme ve marka hikayesi oluşturma konusunda bilgilendirici içerikleriyle dikkat çekiyor.

kissmetrics.com sosyal medya takipçilerini dönüştürebilmek, içerik pazarlama ve site trafiğini yönetmek gibi konularda önemli bilgiler veriyor.

kikolani.com‘un profesyonellik alanı pazarlama, iş, girişimcilik, blog ve sosyal medya. Yani ihtiyacımız olan her şey. Ayrıca site Social Media Examiner tarafından En İyi 10 Sosyal Medya Bloglarından birine seçilmiş.

Ann Handley tarafından blog sitesi; marketingprofs.com Pazarlamayı öğretmek üzerine kurulmuş bir bilgi kaynağı. Pazarlama trendlerini, sektörde neler olup bittiğini görebilmek için faydalı bir içerik sunuyor.

blog.hubspot.com ; Bildiğimiz gibi pazarlama alanında dünyanın en büyük firmalarının başında geliyor. Ürettiği yazılımlar dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Blog kısmında ise, pazarlama, sosyal medya gibi konularda fazlası ile yararlı ve profesyonel makaleler paylaşılıyor.

Alanında dünyanın en saygın web sitelerinden biri, moz.com ; İçerisinde internet sitelerinin değerlendirilmesinden tutun, SEO ve içerik pazarlamasına kadar aradığınız her şeyi muhakkak buluyorsunuz.

“Pazarlama içeriği nasıl üretilir, hangi aşamadayım ve en önemlisi yola nereden başlamalıyım?” diye soranları şuraya alalım; contentmarketinginstitute.com Konu hakkında pek çok yazı ve haber sizler için hazırlanıyor.

Mark Schaefer sosyal medya konusunda en keyifli söyleşileri yapan insanlardan biri. Pazarlama ve sosyal medya stratejileri, içerik oluşturmak, bunların ölçümü ve değerlendirilmesi gibi keyifli konuları keyifli bir şekilde okuyacağınız bir adres;.businessesgrow.com

Şirketlerin satışlarını artırmasına, çevrimiçi marka görünürlüğünü geliştirmesine ve müşteri katılımını geliştirmesine yardımcı olan Lee Odden ve Susan Misukanis tarafından kurulmuş bir dijital pazarlama ajansının blog sitesi; toprankblog.com

“Dijital Pazarlama Rock Star’ı” olarak adlandırılan, üstelik Google’da çalışmış ve markaların pazarlama stratejilerini ele almış Mitch Joel’in sitesinden bahsetmezsem, eksik olurdu; sixpixels.mirumagency.com

Dijital pazarlama ve müşteri deneyimlerini dikkate değer hale getirmek için tam şurada stratejik danışman arkadaşlarımız var; www.convinceandconvert.com Yazıları keyifli, kendileri çok tatlı.

Dijitalleşen dünyada teknolojiyi daim tutmak ve takip etmemizin şart olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon konusundaki öncü platformu inovasyon101.com‘i takip etmek sizi gündemden geri bırakmayacak.

“Sosyal ağların yükselişi oyun değiştirici oldu” diyerek sektöre giriş yapan ve sıkı bir gözlem yaparak sosyal medya platformlarının gücünden bahseden bir isim Jeff. Tabi ki deneyimlerini paylaşıyor; jeffbullas.com

Yaratıcılığı, içerik pazarlaması ve metin yazarlığı anlatımlarıyla ufku açan sitelerden biri feldmancreative.com “Yaratıcılık”tan yürüyelim derseniz faydası olacağını düşünüyorum.

“İşinizi büyütmek istiyorsanız sosyal medyayı nasıl kullanmalısınız” sorusunun bir cevabını da Aaron Lee veriyor. Paylaştığı ipuçları, güncellemeler ve kılavuzlar ile olumlu etkisini hissedeceksiniz; askaaronlee.com

Mari Smith, Facebook pazarlama uzmanlığıyla tanınan, dünyanın önde gelen sosyal medya düşünen liderlerinden biri. Üstelik Fast Company, Mari’yı “kişisel markalaşmanın gerçek bir motoru, bir ilişki pazarlama sihirbazlığı ve Online World’in Pied Piper’ı” olarak nitelendirdi. Bu sadece ünvanlarından biriydi; marismith.com

Brian Solis, Altimeter’in temel analistlerinden biridir. Ayrıca ödüllü bir yazar, tanınmış blog yazarı ve dünyaca ünlü konuşmacı. Ondan öğreneceğimiz çok şey var; briansolis.com

Socialnomics.com, Erik Qualman‘ın aynı adlı kitabın en çok satan 1. kitabı oldu. Kendileri ise teknolojinin olduğu her yerde; socialnomics.net

Türkiye’de bu işi en iyi yapan platformlardan biri olan Sosyal Medya Kampüsü keyifli takipler diler 🙂

0 Paylaşımlar

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)