Video Montaj Uygulamaları

Video Montaj Uygulamaları

Sizlere daha öncesinde ¨Sosyal Medya Yönetimi için Yardımcı Araçlar¨ başlığı altında ücretli/ücretsiz rahatlıkla kullanabileceğiniz bazı araçlardan bahsetmiştik. Şimdi sırada kolaylıkla harikalar yaratabileceğiniz video montaj uygulamaları var!

Çektiğiniz videoları ve fotoğrafları, sadece birkaç mouse hareketiyle düzenleyebilirsiniz. 🙂 Dijital dünyaya uyum sağlayacağım diye, herkes profesyonel olmak zorunda değil. Basit arayüzlü uygulamalar sayesinde profesyonel işleri aratmayacak içerikler çıkarabilirsiniz.

Kolaylıkla video düzenleyebilir hale geleceğiniz araçları sizin için derledik.

DaVinci Resolve

Bu uygulama, hepimizin bildiği Adobe video montaj uygulamalarından çok da farklı olmasa da –hatta fazlası var- her bilgisayarda çalıştırabileceğiniz, ücretli/ücretsiz seçenekleri bulunan bir uygulama.

Uygulama içerisinde; kurgu, geçiş efektleri, renk düzenleme, ses post prodüksiyon gibi özellikler mevcut. Ücretsiz seçeneğinde bulunan özellikler basit düzeyde düzenleme yapmayı hedefleyenler için yeterli olacaktır.

Powtoon Video Maker

Powtoon, bir web yazılım video edit uygulaması. Tarayıcı aracılığıyla kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir uygulama oluşu da diğer video montaj uygulamalarından en farklı özelliği.

Bu uygulama ile çeşitli video animasyonlar ve hazır template’ler üzerinde düzenleme yapabilir; sosyal medya gönderileriniz için küçük ama etkili videolar oluşturabilirsiniz. Ücretli/ücretsiz seçenekleri sunan Powtoon, ekip olarak çalıştığınızda farklı özellikler ve ücretlendirme şekilleriyle birden fazla kişinin uygulamayı kullanabilmesine de olanak sağlıyor.

VideoPad

Video edit camiasına yeni katılanlar için en kullanışlı uygulamalardan biri diyebiliriz. Geçiş efektleri, kırpma, kamera titremelerini ortadan kaldırma, jenerik ekleme gibi özellikleri olduğu gibi hem Windows hem de Mac bilgisayarlarda kolayca kullanabilirsiniz.

En hoş özelliklerinden bir diğeri de video edit konusunda hiç bilginiz yoksa ücretsiz deneme dersleri de bulunduruyor olması. 🙂

iMovie

Kolay arayüzü ile pek sevilen iMovie, ne yazık ki yalnızca Apple sahipleri tarafından kullanılabiliyor.

Bu video montaj uygulamasında hazır efektler kullanabilir, kolayca ses düzenlemesi yapabilir, istediğiniz formatta ve hızlı bir şekilde render alabilirsiniz. Apple kullanıcılarına direkt sunulan bu uygulamayı hem iPhone’da hem de Mac bilgisayarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

OpenShot

OpenShot, 3 işletim sistemine de uygun olup, iMovie kolaylığı barındıran tek uygulama olabilir. Uygulama, hem Mac hem Windows hem de Linux sistemlerde rahatlıkla çalışabiliyor.

iMovie gibi kolay kullanılabilen uygulama yalnızca işletim sistemleriyle değil, sınırsız katman ekleme, ses karıştırma dahil birçok farklı özellik barındırmasıyla da farkını ortaya koyuyor. Sürükle bırak yöntemi ile tüm videolarınızı düzenleyebilir, hatta fotoğraflarınızı video haline getirebilirsiniz.

Movavi

Önerdiğimiz son video montaj uygulamasına da Windows’un iMovie’si diyebiliriz. Onlar da kendilerine böyle diyorlar zaten. 🙂 En belirgin özellikleri; basit kullanımı, işlevselliği, birçok sanatsal efekt barındırması, slayt gösterisi oluşturma modu, farklı yazı tipleri ve birçok farklı formatta render alabilme şansı.

[social_warfare]

SİZ DE YORUM YAPIN!

YORUMLAR (0)